www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
18.08.2018.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Dyrekcja
Dane szkoły
O patronie
Ogłoszenia
Dokumenty Szkolne
Plan lekcji 2016/2017
PROMOCJA ZDROWIA
Moda na zdrowie
Warto wiedzieć
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna
Media
Fotogaleria
YouTube
Osiągnięcia sportowe
Sport
Rada Rodziców
Dane Rady Rodziców
Samorząd Szkolny
Działalność Samorządu
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Wystawa Franciszka Żbika
Wpisał: Administrator   
30.05.2018.

Franciszek Żbik jest uczniem klasy 4 b, ma prawie 11 lat. Zawsze lubił rysować, malować i wymyślać opowiadania. Od niemal dwóch lat uczęszcza na zajęcia plastyczno-manualne, podczas których uczy się wykonywać od podstaw figurki z masy papierowej. Z czasem zaczął wymyślać opowiadania o „Zwierzętach Hydromeny”, które samodzielnie projektuje opierając się na fotografiach i ilustracjach lub znalezionych w sieci hipotetycznych wizerunkach zwierząt prehistorycznych. Hydromena to wymyślona przez chłopca planeta, na której zwierzęta żyją, ewoluują, walczą i mają swoje zwyczaje. Wykonywaniu ich figurek chłopiec poświęca większość swojego wolnego czasu. W realizacji bardzo skomplikowanych form pomaga mu Tata, jednak większość pracy Franek wykonuje samodzielnie – od zaprojektowania figurki – po malowanie najdrobniejszych szczegółów.

 

WYSTAWA FRANCISZKA Å»BIKA  

Zmieniony ( 30.05.2018. )
 
Wycieczka klas trzecich do Krakowa
Wpisał: Administrator   
30.05.2018.

 

W dniu 25 maja (piątek) odbyła się wycieczka dzieci klas trzecich do Krakowa, połączona z pielgrzymką pokomunijną do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Pobyt w Krakowie rozpoczęliśmy od Mszy świętej dziękczynnej w sanktuarium. Dziękowaliśmy Panu Bogu za dar Pierwszej Komunii Świętej dzieci, prosząc o potrzebne łaski dla nich. Po wspólnej Eucharystii zwiedziliśmy sanktuarium, modląc się również przy grobie św. Faustyny. Po południu dotarliśmy do Starego Miasta. Zgodnie z planem wyjazdu zwiedziliśmy najpierw Wzgórze Wawelskie (katedra, Dzwon Zygmunta, groby królewskie, dziedziniec zamku), a następnie przeszliśmy na Runek Główny (Kościół Mariacki, Sukiennice, pomnik A. Mickiewicza) oraz pod Bramę Floriańską i Barbakan. Opiekę nad dziećmi sprawowali wychowawcy klas, p. Beata Przygoda i p. Zbigniew Libuszowski, oraz p. Elżbieta Wnuk i ks. Zbigniew Jargieło. W wycieczce wzięli udział również liczni rodzice. Po radosnym i pogodnym dniu pełnym wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do Niska.

Zmieniony ( 30.05.2018. )
 
Wycieczka do Pragi i Kotliny Kłodzkiej
Wpisał: Administrator   
24.05.2018.

W dniach 14 - 17 maja klasy siódme naszej szkoły, wraz z wychowawcą i panią dyrektor, zwiedzały Dolny Śląsk i Pragę. W pierwszy dzień odwiedzili kopalnię Złoty Stok oraz Twierdzę Kłodzką.

Drugi dzień to wyprawa do stolicy Czech i zwiedzanie tego pięknego miasta, każdy mógł sobie zrobić zdjęcia, kupić pamiątki czy zjeść coś dobrego. Powrót na miejsce noclegowe nastąpił bardzo późno, co jednak nie przeszkadzało we wzajemnej integracji.

Ostatni dzień wycieczki to wyprawa w Góry Stołowe i niezwykle ciekawy spacer po skalnym labiryncie oraz chwila zadumy w Kaplicy Czaszek. Wycieczkowiczom sprzyjała pogoda i oczywiście dobre humor, ale niestety, co dobre, szybko się kończy i trzeba było wracać do Niska.

Wycieczka do Pragi i Kotliny Kłodzkiej

Zmieniony ( 24.05.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 12 z 268
Gościmy
Imieniny
18 Sierpnia 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Agapit, Bogusława,
Bronisław, Bronisz,
Helena, Ilona,
Klara, Tworzysława
Do końca roku zostało 136 dni.
 
Top! Top!