www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
22.10.2019.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Dyrekcja
Kompetencje kluczowe
Dane szkoły
Dokumenty Szkolne
O patronie
Ogłoszenia
PROMOCJA ZDROWIA
Moda na zdrowie
Warto wiedzieć
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna
Media
Fotogaleria
YouTube
Osiągnięcia sportowe
Sport
Rada Rodziców
Dane Rady Rodziców
Samorząd Szkolny
Działalność Samorządu
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Wycieczka na Słowację
Wpisał: Administrator   
06.06.2019.

W dniach 29 – 31 maja klasy ósme wraz z wychowawczyniami panią Ciećko i panią Marciniec oraz opiekunkami panią Dul i Olejarczyk uczestniczyły w trzydniowej wycieczce na Słowację. W grupie uczestników znalazły się też dzieci z klas piątych, szóstych i siódmych.

Pierwszego dnia dużo wrażeń dostarczyło zwiedzanie Jaskini Bielskiej, jednej z najpiękniejszych jaskiń w Europie, następnie mogli odbyć spacer po „Ścieżce w Koronach Drzew”, skąd rozciąga się piękny widok, który nas jednak ominął, ponieważ wszystko było spowite mgłą, jednak najważniejsze , że dobry humor nie opuszczał uczestników wycieczki.

Drugi dzień to ekstremalne przeżycia związane z wędrówką wąwozami Słowackiego Raju, pomimo deszczu młodzież świetnie sobie poradziła i pokonała strome podejścia.

W ostatnim dniu powitało nas piękne słońce i wszyscy mogli się zrelaksować w Tatralandii – jednym z największych parków wodnych w Europie.

Wycieczka była bardzo udana, uczniom klas ósmych pozostaje żałować, że to ich ostatnia wyprawa w takim składzie, jako uczniów szkoły podstawowej. Życzymy im nowych wrażeń tym razem już w szkole średniej!

Zmieniony ( 06.06.2019. )
 
Powiatowy Konkurs Ortograficzny
Wpisał: Administrator   
06.06.2019.

Dnia 17.05.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Nisku odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „ O Złote Pióro Starosty”. W konkursie wzięło udział 19 uczniów reprezentujących 7 gmin naszego powiatu.

Uczniowie rozwiązywali test, w którym mogli zdobyć 166 pkt.

Tytuł Mistrza Ortografii otrzymała Karolina Zaguła z Jeżowego, kolejne miejsca zdobyli:

Karol Tarnawski z Ulanowa i Stanisław Soja z Jarocina. Wręczone zostały dwa wyróżnienia dla Roksany Dziurdy z Harasiuk i Szymona Katy z Jeżowego.

Prace konkursowe oceniała komisja składająca się z nauczycieli reprezentujących wszystkie gminy naszego powiatu.

Mistrz Ortografii otrzymał pamiątkowe pióro firmy Parker i nagrodę książkową, uczniowie , którzy zdobyli 2 i 3 miejsca nagrody książkowe i słuchawki, wyróżnieni również nagrody książkowe , każdy uczestnik pamiątkowy dyplom.

Organizatorem konkursu jak co roku była Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nisku , a przygotowaniem testu i zakupem nagród zajęła się nauczycielka języka polskiego pani Małgorzata Marciniec.

Konkurs jak co roku odbywał się pod patronatem starosty niżańskiego pana Roberta Bednarza, który ufundował ufundował nagrody.

Zmieniony ( 05.07.2019. )
 
Nadanie sztandaru
Wpisał: Administrator   
24.05.2019.

24 maja 2019r. odbyła się uroczystość nadania sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Nisku. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Po mszy świętej wszyscy zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i cała społeczność uczniowska w uroczystym przemarszu przesili do szkoły. Cały przemarsz do szkoły oraz przed budynkiem szkoły uświetniła Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek z NCK "Sokół". Po krótkim pokazie mażoretek na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się dalsza część uroczystości nadania sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Dąbka w Nisku.

Uroczystość została rozpoczęta wprowadzeniem poświęconego sztandaru szkoły i dośpiewaniem hymnu państwowego. Następnie  dyrektor szkoły pani Beata Żak powitała i przedstawiła wszystkich gości. W dalszej części przewodniczący Rady Gminy i Miasta pan Marcin Folta odczytał uchwałę z dnia 10 maja 2019r. dotyczącą nadania sztandaru szkoły. Po odczytaniu uchwały pani Beata Żak dyrektor szkoły odczytała "Akt Erekcyjny Sztandaru"

Akt Erekcyjny

Sztandaru Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Nisku

„Sztandar szkoły jest symbolem oraz najwyższym dobrem szkoły
i należny mu jest taki sam szacunek, jak symbolom narodowym”.

W dniu 24 maja 2019 roku w Nisku jesteśmy świadkami uroczystego Nadania Sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Nisku.

Fundatorami sztandaru są: Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Rada Miejska w Nisku oraz rodzice uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Nisku.

Wygląd sztandaru:

Sztandar szkoły składa się z płata, głowicy, drzewca i szarfy. Płatem jest tkanina w kształcie kwadratu o wymiarach 100 cm x 100 cm, barwy czerwonej po stronie głównej, a barwy szafirowej po stronie odwrotnej. Boki płata z wyjątkiem boku przytwierdzonego do drzewca są obszyte złotą frędzlą.

Na stronie głównej (na awersie) płata sztandaru na czerwonym tle znajduje się wizerunek orła białego zgodny z ustawą o godle państwowym i napis w kolorze złotym "POKAŻĘ WAM JAK POLAK WALCZY I UMIERA".

Na stronie odwrotnej (na rewersie) sztandaru, który jest w kolorze szafirowym, znajduje się postać patrona szkoły generała Stanisława Dąbka i napis w kolorze złotym „PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Nisku”. Głowica sztandaru wykonana z metalu składa się z godła Rzeczpospolitej Polskiej.

Drzewce sztandaru jest wykonane z drewna toczonego. Drzewce jest dwudzielne, połączone tuleją z metalu w kolorze złotym. Na górnym końcu drzewca jest osadzona głowica w kształcie orła, godła państwowego. Pod głowicą umieszcza się kokardę w barwach narodowych.

Sztandar został wykonany przez Pracownię Haftu Artystycznego Elżbiety Niewolewskiej w Tarnobrzegu.

Sztandar został poświęcony 24 maja 2019 roku w Sanktuarium Św. Józefa w Nisku. Aktu poświęcenia dokonał w obecnosici zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i społeczności uczniowskiej. ks. Kazimierz Hara - proboszcz parafii pod wezwaniem św. Józefa Opiekuna Rodzin w Nisku.

Rodzicami Chrzestnymi sztandaru są: pani Ewa Rostek-Aleksińska – Przewodnicząca Rady Rodziców – Matka Chrzestna Sztandaru oraz pan Marcin Folta – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku – Ojciec Chrzestny Sztandaru.

Sztandar został wręczony przez Rodziców Chrzestnych dyrektorowi szkoły Beacie Żak, a następnie pierwszemu pocztowi sztandarowemu, który stanowią uczniowie klas ósmych. Chorąży Sztandaru: Oskar Markowicz. Asysta: Karolina Małek, Gabriela Włodek.

Miejscem przechowywania sztandaru jest gablota w gabinecie dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Nisku.

Sztandarem szkoły dysponują Dyrektor Szkoły i Samorząd Uczniowski.

Akt Erekcyjny własnoręcznie podpisali:

Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk

Burmistrz Gminy i Miasta Nisko w latach 2006- 2018 Julian Ozimek

Przewodniczący Rady Miejskiej, Ojciec Chrzestny Sztandaru Marcin Folta

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Nisku Beata Żak

Przewodnicząca Rady Rodziców, Matka Chrzestna Sztandaru Ewa Rostek – Aleksińska

Przedstawiciele Grona Pedagogicznego PSP Nr 1 w Nisku Beata Lewicka Elżbieta Wnuk

Po odczytaniu Aktu Erekcyjnego Sztandaru nastąpiło uroczyste wbijanie gwoździ w tablicę pamiątkową sztandaru.

Gwoździe wbijali: Burmistrz Gminy i Miasta Nisko - p. Waldemar Ślusarczyk, wiceburmistrz Gminy i Miasta Nisko - p. Zbigniew Kotuła,  Burmistrz Gminy i Miasta Nisko w latach 2006 - 2019 - p. Julian Ozimek, wiceburmistrz  Gminy i Miasta Nisko w latach 2006 - 2019 - p. Teresa Sułkowska, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Nisko, ojciec chrzestny sztandaru - p. Marcin Folta. W imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty p. Małgorzaty Rauch symbolicznego gwoździa wbił - Wicekurator Oświaty - p. Stanisław Fundakowski. Symbolicznego gwoździa wbiła dyrektor PSP Nr 1 - p. Beata Żak, wicedyrektor PSP Nr 1 - p. Jolanta Sztyber, Przewodnicząca Rady Rodziców, matka chrzestna sztandaru - p. Ewa Rostek Aleksińska, autorka hymnu szkoły emerytowana nauczycielka języka polskiego - p. Leokadia Rembisz, przedstawiciele grona pedagogicznego - p. Elżbieta Wnuk i p. Beata Lewicka. W imieniu całej społeczności uczniowskiej wbiła uczennica klasy 8 b - Magdalena Hyła.

Nie zabrakło również przemówień, w których podkreślano wagę sztandaru w życiu szkoły. "...34 lata temu Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 nadano imię płk. Stanisława Dąbka, w 2015r szkoła zmieniła  imię na gen. Stanisława Dąbka ponieważ został pośmiertnie awansowany na generała Brygady. Jak dziś usłyszeliśmy w homilii, generał Dąbek był niespotykanym patriotą. Nie dał się pokonać wrogowi, nie dał się wziąć do niewoli. Jego życie to jeden wielki przykład patriotyzmu - mówił burmistrz Waldemar Ślusarczyk" Generał Dąbek swoim życiem pokazał, i to trzeba podkreślić dziś mocno i głośno, że Polska dla niego była wszystkim. Chcę dziś wręczyć pani dyrektor Beacie Żak naszą flagę polski, która będzie towarzyszyć tak jaj sztandar, społeczności szkolnej. Mając takiego patrona, otrzymując dziś ten sztandar, wierzę i jestem mocno przekonany, że patriotyzm będzie Waszym codziennym towarzyszem przy każdej okazji podkreślał Burmistrz Gminy i Miasta Nisko pan Waldemar Ślusarczyk przekazując społeczności szkolnej na ręce pani dyrektor biało - czerwoną flagę."

Głos zabrał również Podkarpacki Wicekurator Oświaty pan Stanisław Fundakowski, Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Nisko, ojciec chrzestny sztandaru pan Marcin Folta, Przewodnicząca Rady Rodziców, matka chrzestna Sztandaru pani Ewa Rostek Aleksińska oraz Przedstawiciel Rady Powiatu pan Sylwester Daśko.

Zmieniony ( 03.06.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 12 z 325
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Imieniny
22 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.
 
Top! Top!