www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
20.02.2019.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Dyrekcja
Dane szkoły
O patronie
Ogłoszenia
Dokumenty Szkolne
Plan lekcji 2016/2017
PROMOCJA ZDROWIA
Moda na zdrowie
Warto wiedzieć
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna
Media
Fotogaleria
YouTube
Osiągnięcia sportowe
Sport
Rada Rodziców
Dane Rady Rodziców
Samorząd Szkolny
Działalność Samorządu
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "0"
Wpisał: Administrator   
24.01.2019.

Pamiętamy o naszych kochanych babciach i dziadkach!

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego uczciły Dzień Babci i Dziadka w ubiegły piątek, tj. 18.01.2019 r. Zaprezentowały licznie przybyłym gościom "Jasełka" w trzech aktach oraz okolicznościowe wiersze i piosenki. Wręczyły własnoręcznie zrobione upominki. Mamy dzieci zadbały o poczęstunek. Babcie i dziadkowie nie ukrywali wzruszenia i zadowolenia. Nie szczędzili słów podziwu i uznania dla swoich pociech. Po południu dzieci zaprezentowały program swoim rodzicom i rodzeństwu.

                                                                               wych. Barbara Dziedzic

 

Zmieniony ( 28.01.2019. )
 
Wycieczka do fabryki bombek w Nowej Dębie
Wpisał: Administrator   
14.01.2019.

18 grudnia uczniowie z klas 7a,6 b i 7b wybrali się na wycieczkę do zakładu produkującego bombki choinkowe. W trakcie wizyty mieliśmy możliwość podziwiania wyjątkowej urody okazów bombek  w muzeum jak również choinek udekorowanych w różnorodnych stylach i kolorystyce. Zwieńczeniem naszej wizyty były warsztaty, w trakcie których obserwowaliśmy proces tworzenia i dekorowania tych wyjątkowych ozdób. Na koniec każdy mógł udekorować i zabrać ze sobą na pamiątkę jedną bomkę.

 

Zmieniony ( 08.02.2019. )
 
Warsztaty z języka angielskiego
Wpisał: Administrator   
24.12.2018.

12 listopada i 20 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły udali się do Rzeszowa na warsztaty z języka angielskiego. Podczas każdego wyjazdu byliśmy uczestnikami dwóch jednogodzinnych sesji. Warsztaty prowadził Richie Mullaney irlandzki native speaker i Leslie Park rodowity Anglik. Tematyka warsztatów to-The United Kingdom , English or Cornish, British Festivals and Traditions oraz Ceili Dancing. Panowie opowiedzieli nam o najważniejszych świętach obchodzonych w Anglii oraz Irlandii. Zajęcia prowadzone były w całości w języku angielskim, uczniowie mogli dowiedzieć się jakie narodowości zamieszkują Wielką Brytanię, jaką kulturę i obyczaje wprowadzają do tradycji Brytyjczyków inne narody, wpływ języka obcych kultur na język angielski oraz w jaki sposób wszystkie te narody współegzystują razem. Była także nauka języka irlandzkiego i pokaz tańca. Dowiedzieliśmy się również o ulubionych sposobach przygotowywania świątecznego indyka oraz długości przygotowywania świątecznego puddingu, o którym każdy z nas na pewno słyszał. Zajęcia minęły w wesołej, lekkiej atmosferze, która sprzyjała przyswajaniu informacji. Uczniowie bardzo pozytywnie odebrali prowadzącego dzięki czemu tym chętniej i gorliwiej uczestniczyli w sesjach. 

 

 

Zmieniony ( 28.01.2019. )
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 5 - 8 z 304
Gościmy
Imieniny
20 Lutego 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.
 
Top! Top!