www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
22.10.2019.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Dyrekcja
Kompetencje kluczowe
Dane szkoły
Dokumenty Szkolne
O patronie
Ogłoszenia
PROMOCJA ZDROWIA
Moda na zdrowie
Warto wiedzieć
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna
Media
Fotogaleria
YouTube
Osiągnięcia sportowe
Sport
Rada Rodziców
Dane Rady Rodziców
Samorząd Szkolny
Działalność Samorządu
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Wycieczka klas pierwszych do Doboszówki
Wpisał: Administrator   
13.06.2019.

Dnia 6 czerwca klasy pierwsze wyruszyły wraz z wychowawcami i rodzicami na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego ,,Doboszka”. Uczniowie mieli okazję poznać historię od ziarna do chleba, a także sami na warsztatach zajęciowych swój chlebek zrobić. Zdobyli też wiadomości na temat zdrowej i ekologicznej żywności. Mieli okazję spróbować dawnych metod wyrabiania masła oraz młócenia zboża cepami . Po pracy w której pomagali swoim pociechom rodzice, pierwszaki przedstawili część artystyczną ,, Dla Mamy i Taty”.

Nie zabrakło zabawy na placu zabaw z ciekawym sprzętem. Następnie zaprowadzono nas do mini- ZOO , gdzie dzieci zobaczyły ciekawe zwierzęta, a także wysłuchały wielu informacji na ich temat.

Na zakończenie były kiełbaski z grilla i kompocik.

Wycieczka była bardzo udana, dopisała pogoda, przywieźliśmy dużo wrażeń i wiadomości, a także własnoręcznie wyrobione chlebki, które były bardzo smaczne.

          

Zmieniony ( 13.06.2019. )
 
Konkurs pt. "Happy Easter"
Wpisał: Administrator   
03.06.2019.

W kwietniu uczniowie kl. I-III i IV wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym z elementami języka angielskiego pt. „Happy Easter”. Celem konkursu było: przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych w krajach anglojęzycznych, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień w zakresie znajomości języka angielskiego, przygotowanie uczniów do samodzielności w procesie uczenia się języka obcego, rozbudzanie zainteresowań plastycznych oraz wyrabianie poczucia estetyki. Na konkurs można było przygotować dowolną pracą plastyczną: kartkę z życzeniami, koszyczek, wystrój stołu wielkanocnego lub inną ciekawą propozycję. Ważne, aby przedstawione rzeczy były opisane po angielsku. Ocenie podlegała: samodzielność wykonania, oryginalność, estetyka oraz poprawność językowa. Opiekunami konkursu były: p. Magdalena Leń i p. Małgorzata Maciąg.

Wyniki konkursu:

I m-ce Marcin Konior kl.I B

I m-ce Natalia Hammer kl.I B

I m-ce Tymoteusz Folta kl.II A

I m-ce Lena Solarz kl.II A

II m-ce Aleksandra Drzewi kl.I B

II m-ce Klaudia Ląd kl.III

II m-ce Maja Kieżun kl.III

III m-ce Malwina Pelc kl.I B

III m-ce Julia Madej kl.IB

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy zdolności plastycznych i dziękujemy za zaangażowanie. Liczymy na dalszą współpracę.

Zmieniony ( 13.06.2019. )
 
Wycieczka klas czwartych do Doboszówki
Wpisał: Administrator   
03.06.2019.

28 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym Osada Leśna Doboszówka w Kalennem koło Modliborzyc. Wyjazd został zorganizowany przez wychowawców klas IV - p. Magdalenę Leń i p. Marzannę Kupiec. Podczas pobytu dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka”. Dowiedziały się, z czego powstaje chleb, uczyły się rozpoznawać zboża i powstałe z niego mąki. Uczestniczyły w młóceniu cepem, czyszczeniu ziarna, mieleniu zboża w ręcznych żarnach, przygotowywaniu ciasta i wypieku w tradycyjnym piecu chlebowym. Dodatkową atrakcją było robienie masła i degustacja go z chlebem oraz degustacja maślanki. Były jeszcze inne atrakcje takie jak: plac zabaw z elementami małpiego gaju, zabawy ruchowe, zawody sprawnościowe (chodzenie po linie) oraz ognisko z kiełbaską. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zagrody ze zwierzętami, gdzie dzieci dowiedziały się, co jedzą zwierzęta, jak należy je karmić, dotykać i pielęgnować. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało własnoręcznie zrobiony chlebek. Wyjazd do zagrody był świetną nauką poprzez zabawę, okazją do doświadczenia prawdziwego życia na wsi, poznaniem ginących zawodów oraz obcowanie ze zwierzętami. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Wrócimy tu w następnym roku szkolnym na pewno. 

Zmieniony ( 13.06.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 5 - 8 z 325
Gościmy
Imieniny
22 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.
 
Top! Top!