www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
21.04.2019.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Dyrekcja
Kompetencje kluczowe
Dane szkoły
Dokumenty Szkolne
O patronie
Ogłoszenia
PROMOCJA ZDROWIA
Moda na zdrowie
Warto wiedzieć
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna
Media
Fotogaleria
YouTube
Osiągnięcia sportowe
Sport
Rada Rodziców
Dane Rady Rodziców
Samorząd Szkolny
Działalność Samorządu
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Wycieczka do Teatru Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
Wpisał: Administrator   
03.11.2018.

Dnia 26 października 2018 roku klasy I-III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku wyruszyły na wycieczkę do teatru W. Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl pt. ,,Przygody Koziołka Matołka”. Niektórzy uczestnicy wycieczki po raz pierwszy w swoim życiu mieli okazję oglądnąć na żywo przedstawienie teatralne. Ciekawa sceneria, gra aktorska, muzyka pozwoliła przenieść się młodej publiczności w świat bajkowy. Przedstawienie swoją lekką i musicalową formą bardzo rozbawiło publiczność. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

 Wycieczka do Teatru Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Zmieniony ( 03.11.2018. )
 
Już jesień
Wpisał: Administrator   
28.10.2018.

LISTOPAD

 

Na początku miesiąca udałyśmy się na planty pod pomnik Wolności celem zapalenia zniczy. Dzieci czynnie włączyły się w obchody 100 lecia Niepodległości. Wykonywały biało - czerwone kotyliony, odbijały orzełka, tworzyły gazetkę okolicznościową, słuchały i śpiewały pieśni patriotyczne. Odbył się cykl zajęć  dotyczących dobrych manier. Były to: właściwe relacje w grupie rówieśniczej, opracowanie kodeksu zasad, tworzenie słoneczka dobrych manier, śpiewanie, wykonanie transparentu. „Bez złości mamy więcej radości” Podsumowaniem zajęć było uroczyste pasowanie na świetlika  z udziałem  pani dyrektor.

 

 

 

 PAŹDZIERNIK

W miesiącu  październiku poznawaliśmy dary jesieni kasztany i żołędzie. Rozpoznawaliśmy grzyby jadalne i trujące. Dzieci malowały muchomora. Tworzyliśmy jesienną kompozycję ze zgromadzonych roślin: słonecznik, trzmielina, głóg, chmiel. Dzieci uczyły się poprawnego i estetycznego nakrywania stołu. Z plasteliny  i suchych liści dzieci lepiły ślimaki. Barwę liści podziwiały na wycieczce w parku. Zbierały kolorowe liście  i uczyły się je rozpoznawać. Kolorowe liście wykorzystaliśmy do zrobienia bukietów róż oraz drzewek witrażyków. Na Dzień Nauczyciela dzieci wykonały koszyk ze słonecznika. Dnia 19 października dzieci wzięły udział w uroczystym oddaniu terenu pod budowę sali gimnastycznej. Z okazji Wszystkich Świętych powstała gazetka. „Dla tych którzy odeszli” Dzieci malowały i wycinały lampiony.

Jesień w świetlicy szkolnej  

Zmieniony ( 29.11.2018. )
 
Bezpieczne wakacje 2018
Wpisał: Administrator   
25.10.2018.

 Nasze laureatki w konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje 2018”:

 Joanna Wór z klasy IIa

Maja Cagara z klasy Ia

Oliwia Sarnikowska z klasy IVa

Karolina Kluk z klasy Vb 

zajęły czołowe miejsca (pierwsze i drugie) w swoich kategoriach wiekowych w konkursie plastycznym "Bezpieczne wakacje 2018". Podsumowanie etapu powiatowego konkursu odbyło się 24 października 2018r. w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Nisku. Nagrody laureatom wręczał kom. Dariusz Szybiak i jego zastępca nadk. Jarosław Zych. Uczestniczkom konkursu gratulujemy sukcesu.

"Bezpieczne wakacje 2018"  

Przypominamy, że trwa szkolny konkurs plastyczny "Wielcy Polacy na 100. rocznicę odzyskania niepodległości" do 31 października 2018r. Finał konkursu 8 listopada 2018r. Zapraszamy do udziału. 


 

Zmieniony ( 25.10.2018. )
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 40 z 311
Gościmy
Imieniny
21 Kwietnia 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Addar, Anzelm,
Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion,
Konrad, Konrada,
Selma
Do końca roku zostało 255 dni.
 
Top! Top!