www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
27.05.2017.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Dyrekcja
Dane szkoły
O patronie
Ogłoszenia
Dokumenty Szkolne
Plan lekcji 2016/2017
PROMOCJA ZDROWIA
Moda na zdrowie
Warto wiedzieć
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna
Media
Fotogaleria
YouTube
Osiągnięcia sportowe
Sport
Rada Rodziców
Dane Rady Rodziców
Samorząd Szkolny
Działalność Samorządu
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Ostatnie wydarzenia w klasie IIa
Wpisał: Administrator   
28.11.2016.

          Zabawa andrzejkowa

                 

   Dnia 26 listopada w klasie I a odbyła się zabawa andrzejkowa. Miło było patrzeć jak maluchy potrafią się bawić zarówno wspólnie jak i w parach.  Z wielką radością i śpiewem na ustach bawili się przy biesiadnej muzyce. Ogromną przyjemnością były wróżby andrzejkowe, które dzieci wykonywały

 z przejęciem, ale i radosnym śmiechem. Konkursy z nagrodami też były ważnym punktem zabawy.  Miłą przerwą w zabawie był poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zapewne taka zabawa  pierwszoklasistom zapadnie w pamięci .

 Andrzejki 2016 w II a  

 

                                                      Beata Przygoda

 

 Wycieczka do teatru ,,Maska”w Rzeszowie.

 

Tradycyjnie jak co roku, 22 listopada klasy I-III PSP nr 1 w Nisku  wybrały się  do teatru  Maska w Rzeszowie  na spektakl ,, Akademia Pana Kleksa”.  Widowisko ze względu na bardzo ciekawą scenografię, efekty specjalne, grę aktorów, oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z nimi  w trakcie spektaklu został bardzo dobrze odebrany przez publiczność.  Kolorowy i roztańczony musical był niezapomnianą podróżą do świata wyobraźni  młodych widzów.

 

Do udostępnionego albumu dodano 1 nowe zdjęcie

 

                                                                           Beata  Przygoda                  

   Wycieczka do weterynarza                                            

 

 Dnia 18 listopada klasa IIa wybrała się do lecznicy zwierząt.

Uczniowie z ciekawością oglądali gabinet zabiegowy, wyposażenie lecznicy oraz salon upiększania zwierząt. Pani weterynarz z uśmiechem przekazywała interesujące wiadomości na temat leczenia i pielęgnacji zwierząt, a także odpowiadała na pytania zaciekawionych uczniów. Na koniec pokazała dzieciom opuszczonego, zaniedbanego kotka , który trafił do lecznicy i po zabiegach pielęgnacyjnych trafi do domu w którym znajdzie miłość i

opiekę.                                 Beata Przygoda

   Do udostępnionego albumu dodano 1 nowe zdjęcie  

Zmieniony ( 06.12.2016. )
 
Certyfikat "Szkoła Promująca Zdrowie"
Wpisał: Administrator   
25.11.2016.

23 listopada 2016r nasza szkoła otrzymała Krajowy Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie”. Wręczenie Certyfikatu nastąpiło w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji przez pana Macieja Kopeć Podsekretarza Stanu w MEN.

Certyfikaty „Szkoła Promująca Zdrowie” – uroczystość z udziałem wiceministra edukacji

 Zdjęcie 

 Zdjęcie

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przyznała kolejnym 35 szkołom Krajowe Certyfikaty „Szkoła Promująca Zdrowie”. Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć, które są wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy. Uroczystego wręczenia Krajowych Certyfikatów dokonał Podsekretarz Stanu MEN Maciej Kopeć, podczas spotkania z wyróżnionymi szkołami 23 listopada 2016 roku w Ośrodku Rozwoju Edukacji.

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka znalazła się w tym zaszczytnym gronie i była reprezentowana przez Panią Dyrektor Beatę Żak oraz Małgorzatę Maciąg- szkolnego koordynatora ds. promocji zdrowia. Przyznane wyróżnienie jest ukoronowaniem wieloletnich działań służących promocji zdrowia w naszej placówce. Nasza szkoła  regularnie przeprowadza diagnozę potrzeb zdrowotnych oraz samopoczucia całej społeczności szkolnej tj.: uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Na podstawie jej wyników formułuje priorytetowe problemy oraz planuje swoje działania, które są ukierunkowane na radzenie sobie z aktualnymi, najważniejszymi problemami szkoły. Otrzymany Certyfikat napawa nas wszystkich  dumą ale zdajemy sobie sprawę, że konieczne są  nieustanne wysiłki na rzecz promowania zdrowego stylu życia, które wpływają na dalsze  życie i funkcjonowanie naszych uczniów, nauczycieli i rodziców.

 

 

 Krajowy Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie”.

 

Zmieniony ( 02.12.2016. )
 
Narodowe Święto Niepodległości 2016
Wpisał: Administrator   
11.11.2016.

 

 

10 listopada 2016 roku w czwartek w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel przygotowali uczniowie klasy 6b, 6a i klasy 4a przy współpracy pani Małgorzaty Marciniec, pani Beaty Lewickiej i pana Tomasza Żbika. Uczniowie przybliżyli całej społeczności szkolnej znaczenie daty 11 listopada. Pięknie zaśpiewali pieśni patriotyczne i zaprezentowali drogę naszych rodaków do upragnionej wolności wprowadzając nas w klimat tamtych lat. W tym roku obchodzimy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Odzyskiwanie niepodległości było procesem stopniowym. Święto to w Polsce obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918,  po 123 latach zaborów (1795–1918). 

Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku do historii minionych pokoleń. Uświadomienie młodemu pokoleniu, że święto narodowe i codzienna praca jest sprawą nas wszystkich. Obowiązkiem rodziny i szkoły jest pielęgnowanie tradycji narodowych, co czynimy na co dzień i od święta.

" Warto się czasem zasłuchać w wiatru granie,
szum gałęzi , listopadów przemijanie..."

  

    
 
    
   
    
 
  
 

Zmieniony ( 14.11.2016. )
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 40 z 195
Gościmy
Odwiedza nas 3 gości
Imieniny
27 Maja 2017
Sobota
Imieniny obchodzą:
Beda, Izydor, Jan,
Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit
Do końca roku zostało 219 dni.
 
Top! Top!