www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
17.12.2018.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Dyrekcja
Dane szkoły
O patronie
Ogłoszenia
Dokumenty Szkolne
Plan lekcji 2016/2017
PROMOCJA ZDROWIA
Moda na zdrowie
Warto wiedzieć
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna
Media
Fotogaleria
YouTube
Osiągnięcia sportowe
Sport
Rada Rodziców
Dane Rady Rodziców
Samorząd Szkolny
Działalność Samorządu
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Wycieczka klas trzecich do Krakowa
Wpisał: Administrator   
30.05.2018.

 

W dniu 25 maja (piątek) odbyła się wycieczka dzieci klas trzecich do Krakowa, połączona z pielgrzymką pokomunijną do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Pobyt w Krakowie rozpoczęliśmy od Mszy świętej dziękczynnej w sanktuarium. Dziękowaliśmy Panu Bogu za dar Pierwszej Komunii Świętej dzieci, prosząc o potrzebne łaski dla nich. Po wspólnej Eucharystii zwiedziliśmy sanktuarium, modląc się również przy grobie św. Faustyny. Po południu dotarliśmy do Starego Miasta. Zgodnie z planem wyjazdu zwiedziliśmy najpierw Wzgórze Wawelskie (katedra, Dzwon Zygmunta, groby królewskie, dziedziniec zamku), a następnie przeszliśmy na Runek Główny (Kościół Mariacki, Sukiennice, pomnik A. Mickiewicza) oraz pod Bramę Floriańską i Barbakan. Opiekę nad dziećmi sprawowali wychowawcy klas, p. Beata Przygoda i p. Zbigniew Libuszowski, oraz p. Elżbieta Wnuk i ks. Zbigniew Jargieło. W wycieczce wzięli udział również liczni rodzice. Po radosnym i pogodnym dniu pełnym wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do Niska.

Zmieniony ( 30.05.2018. )
 
Wycieczka do Pragi i Kotliny Kłodzkiej
Wpisał: Administrator   
24.05.2018.

W dniach 14 - 17 maja klasy siódme naszej szkoły, wraz z wychowawcą i panią dyrektor, zwiedzały Dolny Śląsk i Pragę. W pierwszy dzień odwiedzili kopalnię Złoty Stok oraz Twierdzę Kłodzką.

Drugi dzień to wyprawa do stolicy Czech i zwiedzanie tego pięknego miasta, każdy mógł sobie zrobić zdjęcia, kupić pamiątki czy zjeść coś dobrego. Powrót na miejsce noclegowe nastąpił bardzo późno, co jednak nie przeszkadzało we wzajemnej integracji.

Ostatni dzień wycieczki to wyprawa w Góry Stołowe i niezwykle ciekawy spacer po skalnym labiryncie oraz chwila zadumy w Kaplicy Czaszek. Wycieczkowiczom sprzyjała pogoda i oczywiście dobre humor, ale niestety, co dobre, szybko się kończy i trzeba było wracać do Niska.

Wycieczka do Pragi i Kotliny Kłodzkiej

Zmieniony ( 24.05.2018. )
 
Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej.
Wpisał: Administrator   
11.05.2018.

10 maja 2018 r w PSP Nr 1 w Nisku odbył się Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Wzięli w nim udział przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjów w tereny  Gminy i Miasta Nisko.

Uczniowie przesłuchiwani byli w trzech kategoriach – klasy 1-3, 4-6 oraz gimnazjum. Przyznano 13 wyróżnień. Osoby i zespoły wyróżnione wystąpią 9 września 2018r. podczas programu „Niżańska droga do niepodległości”.

Nagrody rzeczowe oraz dyplomy wręczyła Pani Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej 10.05.2018r  

Zmieniony ( 11.05.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 36 z 288
Gościmy
Imieniny
17 Grudnia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Florian, Jolanta,
Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław
Do końca roku zostało 15 dni.
 
Top! Top!