www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
21.05.2019.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Dyrekcja
Kompetencje kluczowe
Dane szkoły
Dokumenty Szkolne
O patronie
Ogłoszenia
PROMOCJA ZDROWIA
Moda na zdrowie
Warto wiedzieć
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna
Media
Fotogaleria
YouTube
Osiągnięcia sportowe
Sport
Rada Rodziców
Dane Rady Rodziców
Samorząd Szkolny
Działalność Samorządu
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Gminny Konkurs Ortograficzny
Wpisał: Administrator   
30.04.2014.

Dnia 25.04.2014 r.w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Nisku odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny pod hasłem:" Zostań mistrzem ortografii". Wzięło w nim udział 24 uczniów z ośmiu szkół znajdujących się na terenie gminy. I miejsce i tytuł "Mistrza ortografii" uzyskała Paulina Sydor z PSP nr 6. II miejsce zdobyła Patrycja Schiffer z PSP nr 5, a III miejsce zajęła Julia Siek z PSP nr 3.

Zdjęcie

Zmieniony ( 30.04.2014. )
 
ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZENSTWIE W RUCHU DROGOWYM
Wpisał: Administrator   
30.04.2014.

30 kwietnia 2014r w Zespole Szkół w Hucie Krzeszowskiej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy w Ruchu Drogowym.   Uczniowie rozwiązywali test ze znajomości ruchu drogowego oraz wykonywali zadania praktyczne takie jak: jazda rowerem po torze sprawnościowym oraz  jazda rowerem po miasteczku.
Drużyna z naszej szkoły w składzie: Marlena Bełzak, Andżelika Owanek, Maciej Ostolski i Nikodem Koc  zajęła II miejsce. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, medale, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Natomiast pozostałe drużyny dyplomy i nagrody rzeczowe.lepi

Zdjęcieej

Zmieniony ( 30.04.2014. )
 
ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZENSTWIE W RUCHU DROGOWYM
Wpisał: Administrator   
28.04.2014.
 
28.04.2014r. w PSP Nr 1 w Nisku odbyły się eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej
w szczególności poprzez:
1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
4. Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
5. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Organizatorem turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Nisku, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, i PSP Nr 1 w Nisku. W eliminacjach brały udział drużyny czteroosobowe (2 dziewczynki i 2 chłopców) ze szkół podstawowych: PSP Nr 1 z Niska, PSP Nr 3 z Niska, PSP Nr 5 z Niska, PSP z Woliny, Nowosielca i Zarzecza oraz trzyosobowe drużyny ze szkół gimnazjalnych: Gimnazjum Nr 1 z Niska, Gimnazjum Nr 2 z Niska, Gimnazjum Nr 3 z Niska oraz Gimnazjum z Nowosielca i Zarzecza.
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych stanowiły oddzielne drużyny i odrębną klasyfikację.
Każdy uczestnik eliminacji rozwiązywał test oraz musiał wykazać się praktyczną jazdą na rowerze pokonując tor przeszkód.
W tym roku uczniowie szkół podstawowych rozwiązywali test wiedzy, który składał się z 20 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym. Czas rozwiązywania testu nie mógł przekraczać 25 minut. Nowościątegorocznego turnieju był drugi test – skrzyżowania, który składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Czas rozwiązania testu nie mógł przekroczyć 15 minut. W testach z trzech wariantów odpowiedzi, prawidłowa była tylko jedna (testy jednokrotnego wyboru). 
Gimnazjaliści mieli do rozwiązania test, który składał się z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, w tym max. 5 tzw. skrzyżowań. Czas rozwiązywania testu nie mógł przekraczać 30 minut. W teście z trzech wariantów odpowiedzi, prawidłowa była tylko jedna (test jednokrotnego wyboru).
Po części teoretycznej wszyscy uczniowie udali się na poczęstunek. Po poczęstunku uczniowie przystąpili do dalszych zmagań. Na boisku szkolnym czekał na nich przygotowany tor składający się z 13 przeszkód: slalom z ograniczeniem, przewożenie przedmiotu na uwięzi, równoważnia, tarka, ósemka, przedmiot do przewożenia, korytarz z desek, slalom kółkowy, pochylnia, piaskownica, rynna, łezka, zatrzymanie w miejscu.
Uczniowie ze szkół podstawowych do pokonania konkurencji mieli do wyboru rower typu „góral” lub „składak”.Natomiast gimnazjaliści konkurencje praktyczne jazdy rowerem pokonywali na rowerach typu „góral”.
Drużyny walczyły zaciekle i wygrali najlepsi.
Ze szkół podstawowych klasyfikacja przedstawiała się następująco:
I miejsce – PSP Nr 1 w Niska, opiekunowie: p. Jolanta. Sztyber i p. Grzegorz Nalepa
II miejsce – PSP w Nowosielcu, opiekun p. Paweł Żółkoś
III miejsce – PSP w Wolinie, opiekun p. Anna Bednarczyk
Ze szkółgimnazjalnych:
I miejsce – Gimnazjum Nr 2 w Nisku, opiekun p. Urszula Karkut
II miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Nisku, opiekun p. Waldemar Borycki
III miejsce – Gimnazjum Nr 3 w Nisku, opiekun p. Waldemar Borycki
Zwycięskie drużyny rąk komendanta policji w Nisku mł.insp. Lucjana Maczkowskiego, burmistrza Gminy i Miasta Nisko pana Juliana Ozimka oraz dyrektor PSP Nr 1 pani Beaty Żak otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast pozostałe drużyny dyplomy i nagrody rzeczowe.
W turnieju wyłoniono równieżindywidualnych zwycięzców i wręczono nagrody rzeczowe, byli to: Nikodem Koc PSP Nr 1 w Nisku za rewelacyjnie pokonany tor przeszkód oraz Wojciech Krawczyk z Gimnazjum Nr 3 w Nisku za najlepiej napisany test.
Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują sponsorom, dzięki, którym możliwe było ufundowanie nagród.
Drużynom, które zajęły I miejsca, tj. PSP Nr 1 z Niska i Gimnazjum Nr 1 z Niska kibicować będziemy w eliminacjach powiatowych, które odbędą się już w środę 30.04.2014r. o godz. 900 w Hucie Krzeszowskiej.
 
Zmieniony ( 28.04.2014. )
Czytaj całość…
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 293 - 296 z 315
Gościmy
Imieniny
21 Maja 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata, Jan,
Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz,
Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 225 dni.
 
Top! Top!