www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
22.10.2019.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Dyrekcja
Kompetencje kluczowe
Dane szkoły
Dokumenty Szkolne
O patronie
Ogłoszenia
PROMOCJA ZDROWIA
Moda na zdrowie
Warto wiedzieć
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna
Media
Fotogaleria
YouTube
Osiągnięcia sportowe
Sport
Rada Rodziców
Dane Rady Rodziców
Samorząd Szkolny
Działalność Samorządu
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Warsztaty z języka angielskiego
Wpisał: Administrator   
24.12.2018.

12 listopada i 20 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły udali się do Rzeszowa na warsztaty z języka angielskiego. Podczas każdego wyjazdu byliśmy uczestnikami dwóch jednogodzinnych sesji. Warsztaty prowadził Richie Mullaney irlandzki native speaker i Leslie Park rodowity Anglik. Tematyka warsztatów to-The United Kingdom , English or Cornish, British Festivals and Traditions oraz Ceili Dancing. Panowie opowiedzieli nam o najważniejszych świętach obchodzonych w Anglii oraz Irlandii. Zajęcia prowadzone były w całości w języku angielskim, uczniowie mogli dowiedzieć się jakie narodowości zamieszkują Wielką Brytanię, jaką kulturę i obyczaje wprowadzają do tradycji Brytyjczyków inne narody, wpływ języka obcych kultur na język angielski oraz w jaki sposób wszystkie te narody współegzystują razem. Była także nauka języka irlandzkiego i pokaz tańca. Dowiedzieliśmy się również o ulubionych sposobach przygotowywania świątecznego indyka oraz długości przygotowywania świątecznego puddingu, o którym każdy z nas na pewno słyszał. Zajęcia minęły w wesołej, lekkiej atmosferze, która sprzyjała przyswajaniu informacji. Uczniowie bardzo pozytywnie odebrali prowadzącego dzięki czemu tym chętniej i gorliwiej uczestniczyli w sesjach. 

 

 

Zmieniony ( 28.01.2019. )
 
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Wpisał: Administrator   
14.01.2019.

Przed nami wspaniały czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbywał się kiermasz świąteczny. Przez  trzy dni można było zakupić piękne stroiki i pyszne ciasteczka lub wylosować bożonarodzeniowe ozdoby oraz  sianko na świąteczny stół.. Kiermasz ten to nasza szkolna tradycja, a mógł on się odbyć dzięki zaangażowaniu uczniów klasy 7 a i pani Maciąg, której autorstwa są wyjątkowe stroiki! Zgromadzone w ten sposób fundusze zostały przeznaczone na Szlachetną Paczkę oraz działalność wolontariatu w naszej placówce.

Zmieniony ( 14.01.2019. )
 
Szlachetna Paczka
Wpisał: Administrator   
14.01.2019.

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. Dzięki ofiarności rodziców, uczniów i nauczycieli mogliśmy sprawić świąteczną radość rodzicom małej dziewczynki i jej samej oczywiście. Podziękowaniem niech będą słowa wolontariuszy i rodziny.

 Serdecznie dziękuję za współpracę podczas przygotowywania paczek dla rodziny Pani Gosi. Dziękuję za przygotowanie tylu paczek i odpowiedź na wszystkie potrzeby rodziny. W trakcie spotkania z Rodziną, podczas wręczania paczek byliśmy szczęśliwi, ponieważ otrzymała od Darczyńcy wszystko czego potrzebowała. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni.

Serdecznie dziękujemy za otrzymaną pomoc. Przekazaliśmy wolontariuszom bombkę i kartkę świąteczną zrobioną własnoręcznie. Dziękujemy za wspaniałą pomoc dla Dorotki, materiały szkolne, ubranka, kurteczkę, obuwie oraz lalkę, z której się bardzo cieszy. Życzymy WAM drodzy Darczyńcy wszystkiego najlepszego. Będziemy o WAS zawsze pamiętać. Jesteśmy tak szczęśliwi, ze słowa nie potrafią tego wyrazić. Życzymy zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Zmieniony ( 14.01.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 32 z 325
Gościmy
Imieniny
22 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.
 
Top! Top!