www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
21.01.2019.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Dyrekcja
Dane szkoły
O patronie
Ogłoszenia
Dokumenty Szkolne
Plan lekcji 2016/2017
PROMOCJA ZDROWIA
Moda na zdrowie
Warto wiedzieć
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna
Media
Fotogaleria
YouTube
Osiągnięcia sportowe
Sport
Rada Rodziców
Dane Rady Rodziców
Samorząd Szkolny
Działalność Samorządu
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Podsumowanie konkursu plastycznego "ZOO domem zwierząt" - ZOO Zamość
Wpisał: Administrator   
24.06.2014.

Podsumowanie konkursu plastycznego "ZOO domem zwierząt" - ZOO Zamość 

9 czerwca 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego razem ze swoimi rodzicami były gośćmi ZOO w Zamościu. Uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych na temat "ZOO domem zwierząt", a później pod kierunkiem pani przewodnik zwiedziły ZOO. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym, ogłoszonym przez ZOO. Na zajęciach w szkole wykonały dowolną techniką pracę na temat: "ZOO domem zwierząt". Najlepsze prace zostały przesłane do organizatora.W dniu 20.06.2014 r. komisja konkursowa po obejrzeniu 202 prac nadesłanych na konkurs, postanowiła nagrodzić i wyróżnić prace w IV kategoriach wiekowych: przedszkola, kl. I - III, kl. IV - VI oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Pośród 12 osób nagrodzonych znalazła się przedstawicielka naszej szkoły, Oliwia Olko z oddziału przedszkolnego. Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 25.06.2014 r. o godz. 13.00 w sali konferencyjnej ZOO.

wych. Barbara Dziedzic

Zmieniony ( 25.06.2014. )
 
Dzień Języków Obcych
Wpisał: Administrator   
17.06.2014.

 

Zdjęcie 5 czerwca  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Języków Obcych.Zadaniem uczestników było przygotowanie tańca lub zabawnego skeczu związanego z kulturą wybranego państwa. Program rozpoczął się prezentacją dotyczącą Niemiec i Austrii przygotowaną przez ucznia klasy IV Stanisława Habigiera oraz quizem sprawdzającym znajomość kultury i atrakcji Wielkiej Brytanii. Następnie uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością polskich przysłów czytanych po angielsku jak również interpretacją łamańców językowych. Część artystyczna dostarczyła wielu wrażeń. Tańce i zabawne skecze wprawiły widownię w miły nastrój co zaowocowało włączeniem się do wspólnych śpiewów.

Zdjęcie

 

Zmieniony ( 25.06.2014. )
 
ZIELONA SZKOŁA W SZCZAWNICY
Wpisał: Administrator   
13.06.2014.

W dniach od 09.06.2014r. do 13.06.2014r. uczniowie klasy IIIa wraz ze swoją wychowawczynią panią Danutą Boną i panią Jolantą Sztyber wyjechali na Zieloną Szkołę do Szczawnicy, malowniczego miasta położonego w dolinie Grajcarka. Każdy dzień na Zielonej Szkole obfitował w liczne atrakcje. Zaraz po przyjeździe udaliśmy się na jedną z wyjątkowych atrakcji, czteroosobową kolej krzesełkową na Palenicę skąd podziwialiśmy najpiękniejsze widoki na Pieniny. Następnie zwiedziliśmy główną ulicę Szczawnicy i przeszliśmy promenadę wzdłuż Grajcarka. W następnym dniu  zwiedziliśmy faunę i florę górskich lasów w Pienińskim Parku Narodowym. Dużą niespodzianką i atrakcją były zakupy w przygranicznym słowackim sklepie i nieczynny już punkt graniczny – Polska – Słowacja. W trzecim dniu naszego pobytu udaliśmy się na kolej krzesełkową „Homole“ skąd podziwialiśmy piękną i malowniczą okolicę położoną w samym centrum Małych Pienin. W drodze powrotnej odbyliśmy spacer najpiękniejszym wąwozem - Wąwozem Homole, gdzie podziwialiśmy faunę i florę. Byliśmy też w wyjątkowym miejscu - w pijalni wód mineralnych, tam każdy mógł zakosztować (oczywiście nie za darmo) wody leczniczej z sześciu źródeł: "Stefan", "Józefina", "Magdalena", "Helena", "Józef", "Jan". Czwartego dnia udaliśmy się do Czorsztyna, zwiedziliśmy ruiny zamku, płynęliśmy gondolą po Zalewie Czorsztyńskimi i obejrzeliśmy zaporę wodną. Aby nie zapomnieć o prawdziwej szkole, każdego dnia po południu odbywały się lekcje, a raz  były zajęcia plastyczne. Uczestnicy „zielonej szkoły” mogli przelać na papier najciekawsze miejsce z pobytu. Ostatni dzień naszego pobytu przeznaczyliśmy na zwiedzanie Szczawnicy, podziwialiśmy krajobrazy i architekturę tego miasteczka, kupowaliśmy pamiątki i świetnie się bawiliśmy. Pięć dni szybko minęło i musieliśmy wrócić do prawdziwej szkoły. Trochę szkoda, bo było super!.

Zdjęcie

Zmieniony ( 13.06.2014. )
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 265 - 268 z 298
Gościmy
Odwiedza nas 4 gości
Imieniny
21 Stycznia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Epifani,
Jarosław, Jarosława,
Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało 345 dni.
 
Top! Top!