www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
21.05.2019.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Dyrekcja
Kompetencje kluczowe
Dane szkoły
Dokumenty Szkolne
O patronie
Ogłoszenia
PROMOCJA ZDROWIA
Moda na zdrowie
Warto wiedzieć
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna
Media
Fotogaleria
YouTube
Osiągnięcia sportowe
Sport
Rada Rodziców
Dane Rady Rodziców
Samorząd Szkolny
Działalność Samorządu
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Wpisał: Administrator   
28.04.2015.

 

W dniu 28 kwietnia 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju rywalizowały drużyny w dwóch kategoriach wiekowych, reprezentacje ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Nisko.

W kategorii szkół podstawowych rywalizowały ze sobą drużyny z: PSP Nr 1 Nisko, PSP Nr 3 Nisko, PSP Nr 4 Nisko, PSP Nr 5 Nisko, PSP Nowosielec, PSP Zarzecze.  W kategorii szkół gimnazjalnych: Gimnazjum Nr 1 Nisko, Gimnazjum Nr 2 Nisko, Gimnazjum Nr 3 Nisko, Gimnazjum z Zarzecza i Gimnazjum z Nowosielca. Zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjalnych w pierwszej konkurencji pisali test wiadomości z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań.

Po części teoretycznej wszyscy uczniowie udali się na poczęstunek.

Po poczęstunku przystąpili do dalszych zmagań. Na boisku szkolnym czekał na nich przygotowany tor składający się z 13 przeszkód: slalom z ograniczeniem, przewożenie przedmiotu na uwięzi, równoważnia, tarka, ósemka, przedmiot do przewożenia, korytarz z desek, slalom kółkowy, pochylnia, piaskownica, rynna, łezka, zatrzymanie w miejscu.

Drużyny walczyły zaciekle i wygrali najlepsi.

       Po zakończeniu obu konkurencji nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie atrakcyjnych nagród.

Wyniki gminnego Turnieju BRD przedstawiały się następująco:

Szkoły podstawowe:

I miejsce - PSP Nr 1 Nisko, opiekunowie p. Jolanta Sztyber i p. Grzegorz Nalepa

II miejsce - PSP Nowosielec, opiekun p. Adam Węglarz
III miejsce – PSP Nr 3 Nisko, opiekun p. Rafał Kołodziej
 

Szkoły gimnazjalne: 

I miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Nisku, opiekun p. Renata Partyka
II miejsce – Gimnazjum w Nowosielcu, p. 
Paweł Żółkoś

III – Gimnazjum Nr 3 w Nisku, p. Jacek Piotrowski

Zwycięskie drużyny z rąk Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego komisarza Jarosława Zycha, przedstawiciela Gminy i Miasta Nisko pana Pawła Warchoła oraz dyrektor PSP Nr 1 pani Beaty Żak otrzymały puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast pozostałe drużyny dyplomy i nagrody rzeczowe.

W turnieju wyłoniono również indywidualnych zwycięzców i wręczono nagrody rzeczowe: rower powędrował do Hieronim Koca z PSP Nr 1 Nisko za najlepiej napisany test i bezbłędnie przejechany tor przeszkód.  Urszula Stój z Gimnazjum z Nowosielca otrzymała sprzęt komputerowy za rewelacyjnie pokonany tor przeszkód.

            Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują sponsorom dzięki, którym możliwe było ufundowanie nagród.

            Drużynom, które zajęły I miejsca, tj. PSP Nr 1 z Niska i Gimnazjum Nr 1 z Niska kibicować będziemy w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w środę 06.05.2015r. o godz. 900 w Harasiukach.

 

Zwycięzcom serdecznie Gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym.

Zdjęcie   

Zmieniony ( 28.04.2015. )
 
PREZENTACJA PROJEKTÓW W KLASIE IIA
Wpisał: Administrator   
27.04.2015.

Dnia 23.04.2015 uczniowie klasy IIA prezentowali projekty, które przygotowywali w grupach. Dzieci samodzielnie dobierały się w zespoły i wymyślały tematy oraz sposób realizacji wybranych zagadnień. Tematy projektów to: Japonia, USA, Włochy, Rzym, Hiszpania, Dinozaury i Samochody. Dzieci przez półtora tygodnia pracowały z wielkim zaangażowaniem ucząc się współpracy i wytrwałości. Wszystkie prezentacje były ciekawe, pomysłowe i różnorodne. Uczniowie przedstawili plakaty, prace plastyczne, piosenki, makiety, doświadczenia i wiele informacji zaczerpniętych z różnych źródeł. 

wychowawca: Monika Bajak

 

Zdjęcie  

Zmieniony ( 05.05.2015. )
 
POKAZY Z FIZYKI
Wpisał: Administrator   
16.04.2015.

 

Dnia 14.04.2015 uczniowie klasy IIA uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez koło fizyczne w Gimnazjum nr1 w Nisku pod kierunkiem pani Danuty Nycz. Podczas zajęć dzieci obserwowały doświadczenia fizyczne, próbowały wyciągać wnioski oraz przeprowadzały eksperymenty z pomocą starszych kolegów. Uczniowie klasy drugiej z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach, dzięki którym poznali różnorodne prawa fizyki i zostali zachęceni do uważnego obserwowania otaczającego świata i eksperymentowania z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.Na zakończenie dzieci otrzymały medale Małego Fizyka. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum nr 1 w Nisku, Pani Danucie Nycz oraz młodzieży z Koła Fizycznego za zorganizowanie i wspaniałe przeprowadzenie niezwykłych zajęć dla naszych uczniów. 

Wychowawca:Monika Bajak

 

Zdjęcie  

 

Zmieniony ( 20.04.2015. )
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 245 - 248 z 315
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Imieniny
21 Maja 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata, Jan,
Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz,
Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 225 dni.
 
Top! Top!