www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
22.06.2018.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Dyrekcja
Dane szkoły
O patronie
Ogłoszenia
Dokumenty Szkolne
Plan lekcji 2016/2017
PROMOCJA ZDROWIA
Moda na zdrowie
Warto wiedzieć
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna
Media
Fotogaleria
YouTube
Osiągnięcia sportowe
Sport
Rada Rodziców
Dane Rady Rodziców
Samorząd Szkolny
Działalność Samorządu
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dzień Języków Obcych
Wpisał: Administrator   
17.06.2014.

 

Zdjęcie 5 czerwca  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Języków Obcych.Zadaniem uczestników było przygotowanie tańca lub zabawnego skeczu związanego z kulturą wybranego państwa. Program rozpoczął się prezentacją dotyczącą Niemiec i Austrii przygotowaną przez ucznia klasy IV Stanisława Habigiera oraz quizem sprawdzającym znajomość kultury i atrakcji Wielkiej Brytanii. Następnie uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością polskich przysłów czytanych po angielsku jak również interpretacją łamańców językowych. Część artystyczna dostarczyła wielu wrażeń. Tańce i zabawne skecze wprawiły widownię w miły nastrój co zaowocowało włączeniem się do wspólnych śpiewów.

Zdjęcie

 

Zmieniony ( 25.06.2014. )
 
ZIELONA SZKOŁA W SZCZAWNICY
Wpisał: Administrator   
13.06.2014.

W dniach od 09.06.2014r. do 13.06.2014r. uczniowie klasy IIIa wraz ze swoją wychowawczynią panią Danutą Boną i panią Jolantą Sztyber wyjechali na Zieloną Szkołę do Szczawnicy, malowniczego miasta położonego w dolinie Grajcarka. Każdy dzień na Zielonej Szkole obfitował w liczne atrakcje. Zaraz po przyjeździe udaliśmy się na jedną z wyjątkowych atrakcji, czteroosobową kolej krzesełkową na Palenicę skąd podziwialiśmy najpiękniejsze widoki na Pieniny. Następnie zwiedziliśmy główną ulicę Szczawnicy i przeszliśmy promenadę wzdłuż Grajcarka. W następnym dniu  zwiedziliśmy faunę i florę górskich lasów w Pienińskim Parku Narodowym. Dużą niespodzianką i atrakcją były zakupy w przygranicznym słowackim sklepie i nieczynny już punkt graniczny – Polska – Słowacja. W trzecim dniu naszego pobytu udaliśmy się na kolej krzesełkową „Homole“ skąd podziwialiśmy piękną i malowniczą okolicę położoną w samym centrum Małych Pienin. W drodze powrotnej odbyliśmy spacer najpiękniejszym wąwozem - Wąwozem Homole, gdzie podziwialiśmy faunę i florę. Byliśmy też w wyjątkowym miejscu - w pijalni wód mineralnych, tam każdy mógł zakosztować (oczywiście nie za darmo) wody leczniczej z sześciu źródeł: "Stefan", "Józefina", "Magdalena", "Helena", "Józef", "Jan". Czwartego dnia udaliśmy się do Czorsztyna, zwiedziliśmy ruiny zamku, płynęliśmy gondolą po Zalewie Czorsztyńskimi i obejrzeliśmy zaporę wodną. Aby nie zapomnieć o prawdziwej szkole, każdego dnia po południu odbywały się lekcje, a raz  były zajęcia plastyczne. Uczestnicy „zielonej szkoły” mogli przelać na papier najciekawsze miejsce z pobytu. Ostatni dzień naszego pobytu przeznaczyliśmy na zwiedzanie Szczawnicy, podziwialiśmy krajobrazy i architekturę tego miasteczka, kupowaliśmy pamiątki i świetnie się bawiliśmy. Pięć dni szybko minęło i musieliśmy wrócić do prawdziwej szkoły. Trochę szkoda, bo było super!.

Zdjęcie

Zmieniony ( 13.06.2014. )
 
Dzień Mamy i Taty w klasach I - III
Wpisał: Administrator   
03.06.2014.

Dzień rodziny w klasie III a 

Dnia 28.05.2014r. uczniowie klasy III a, wraz z wychowawcą  przygotowali Dzień Rodziny. Na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy rodzice oraz panie dyrektor: Beata Żak i Irena Sieradzka.            

Rodzice licznie przybyli na to święto. Swą obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor Beata Żak. Uczniowie przygotowali krótką część artystyczną, zagadki dla rodziców, słodkie upominki oraz poczęstunek.            

Wszyscy doskonale się bawili.

Zdjęcie

 

2 czerwca uczniowie klasy I b przygotowali krótką część artystyczną dla swoich rodziców z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Na koniec wręczyli samodzielnie wykonane laurki. 

Wychowawca:Małgorzata Sowa

 

Zdjęcie

 

 

 

W poniedziałek 9 czerwca 2014 roku w klasie IA zorganizowano Dzień Rodziny. W godzinach popołudniowych do szkoły przybyli rodzice i rodzeństwo uczniów. Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny składający się z inscenizacji, wierszy i piosenek. Dla rodziców dzieci przygotowały także upominki z racji minionego Dnia Matki i nadchodzącego Dnia Ojca. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.

Wychowawca: Monika Bajak

Zdjęcie

Zmieniony ( 24.06.2014. )
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 233 - 236 z 265
Gościmy
Imieniny
22 Czerwca 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Achacjusz, Achacy,
Agenor, Alban,
Broniwoj, Flawiusz,
Innocenty,
Innocenta, Kirył,
Paulina
Do końca roku zostało 193 dni.
 
Top! Top!