www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
24.03.2018.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Dyrekcja
Dane szkoły
O patronie
Ogłoszenia
Dokumenty Szkolne
Plan lekcji 2016/2017
PROMOCJA ZDROWIA
Moda na zdrowie
Warto wiedzieć
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna
Media
Fotogaleria
YouTube
Osiągnięcia sportowe
Sport
Rada Rodziców
Dane Rady Rodziców
Samorząd Szkolny
Działalność Samorządu
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
,, Dzień bez komputera - konlurs
Wpisał: Administrator   
21.11.2017.

 

 Podkarpacki Konkurs Literatura i Dzieci

,, Dzień bez komputera”.

Dnia 7 grudnia 2017r. w Domu Kultury  w Rzeszowie odbyło się rozstrzygnięcie Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci    ,,Dzień bez komputera”. Uczennica klasy III a, Oliwia Sarnikowska  otrzymała wyróżnienie.

 Gratulujemy Oliwce dojścia do finału i zdobycia wyróżnienia.

Beata Przygoda

 


 

Powiatowe eliminacje

Konkursu Podkarpackiego Literatura i Dzieci

Dnia 25 listopada 2017r. w Domu Kultury w Tarnobrzegu odbyły się eliminacje do Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci

,, Dzień bez komputera” na szczeblu powiatowym.  Uczennica klasy III a, Oliwia Sarnikowska z piosenką ,, Motylem jestem’’  została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 5 grudnia w Rzeszowie.

 

 Gratulujemy i życzymy Oliwce dalszych sukcesów

 


 

 

Eliminacje Miejsko-Gminne

Konkursu Podkarpackiego Literatura i Dzieci

,, Dzień bez komputera”.

Dnia 17 listopada 2017r.odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 Podkarpacki Konkurs Literatura i Dzieci,, Dzień bez komputera”. Do eliminacji miejsko- gminnych przystąpiło 6 uczennic naszej szkoły z klas I-III: Magdalena Kak, Oliwia Sarnikowska, Amelia Janusz, Kalina Mazepa, Wiktoria Sudoł i Hanna Wośko. Uczennice klasy III a ,Oliwia Sarnikowska z piosenką ,, Motylem jestem’’ i Magdalena Kak z piosenką ,, Chodźmy do parku” zostały zakwalifikowane do etapu powiatowego w Tarnobrzegu.

 Gratulujemy i życzymy Oliwce i Madzi  dalszych sukcesów.           

                                                              Beata Przygoda                                                                                                                                   

Zmieniony ( 11.12.2017. )
 
Ważne wydarzenia w klasie 5a
Wpisał: Administrator   
11.12.2017.


Jak kulturalnie i z klasą zachować się w kawiarni? Pytanie wydaje się pozbawione sensu, ale niestety podczas rozkoszowania się kawą lub herbatą niektórym zdarza się popełnić niejedną gafę.

Dnia 21 listopada 2017r. klasa 5a szlifowała zasady savoir vivre w nowo-powstałej kawiarni Kafka Cafe w Nisku. Było miło, smacznie i edukacyjnie. 

 Kafka Cafe

 

 

Dnia 5 grudnia 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Nisku odbyło się kolejne popołudniowo-wieczorne spotkanie w ramach cyklu spotkań „Zachęcanie do czytania”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy Va, którzy przynieśli swoje ulubione książki i przez 30 minut oddali się przyjemności czytania. Następnie uczniowie wymieniali się mikołajkowymi podarunkami , co wprawiło ich w jeszcze lepszy nastrój. Głód zaspokojony został pizzą, która wszystkim dzieciom bardzo smakowała.

„Zachęcanie do czytania”  

6 grudnia 2017r, klasa Va uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Tematyka dotyczyła najnowszej wystawy poświęconej życiu i twórczości czwartego polskiego wieszcza narodowego Stanisława Wyspiańskiego.

Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji, oglądali i analizowali dzieła znajdujące się na wystawie – podziwiali, zadawali pytania i zabrali ze sobą nowe, ciekawe wrażenia estetyczne.


Zmieniony ( 11.12.2017. )
 
SCRATCH BEZ TAJEMNIC
Wpisał: Administrator   
04.12.2017.

 

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie z klas I – VII uczestniczą w zajęciach dodatkowych Scratch bez tajemnic. Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Eksperymenty i programowanie bez tajemnic – program rozwoju kompetencji kluczowych w Gminie i Mieście Nisko”, współfinansowanego przez Unię Europejską, ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie pracując w kilkunastoosobowych grupach zdobywają wiedzę z zakresu programowania w języku Scratch. Bezpłatne zajęcia  odbywają się raz w tygodniu w bloku dwóch godzin lekcyjnych . Uczestnicy poznają instrukcje grup:  Ruch, Wygląd, Dźwięk, Pisak, Zdarzenia, tworzą animacje i proste interakcyjne historyjki. Oprócz pracy przy stanowisku komputerowym dzieci uczestniczą w grach i zabawach rozwijających logiczne myślenie i kompetencje matematyczne. I kreatywność. Zajęcia będą trwały do czerwca 2018r.

SCRATCH BEZ TAJEMNIC  

Zmieniony ( 11.12.2017. )
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 24 z 245
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Imieniny
24 Marca 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dzierżysława,
Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek,
Sewer, Sofroniusz,
Szymon
Do końca roku zostało 283 dni.
 
Top! Top!