www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
21.01.2018.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Dyrekcja
Dane szkoły
O patronie
Ogłoszenia
Dokumenty Szkolne
Plan lekcji 2016/2017
PROMOCJA ZDROWIA
Moda na zdrowie
Warto wiedzieć
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna
Media
Fotogaleria
YouTube
Osiągnięcia sportowe
Sport
Rada Rodziców
Dane Rady Rodziców
Samorząd Szkolny
Działalność Samorządu
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dzień Nauczyciela 2017/2018
Wpisał: Administrator   
12.10.2017.

Dzień Nauczyciela 2017/2018

 

 12 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji jednego z ważniejszych świąt szkolnych – Dnia  Edukacji Narodowej, popularnie nazywanego Dniem Nauczyciela.

Warto krótko przypomnieć zasługi tego pierwszego w Polsce, a także w Europie, ministerstwa oświaty publicznej. Komisja Edukacji Narodowej została powołana 14 – tego października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego. Zasługi i dokonania Komisji są nie do przecenienia. Poza reorganizacją systemu szkolnictwa w Polsce, opracowaniu nowych programów nauczania, utworzeniem seminariów nauczycielskich, dostarczających dobrze przygotowanych nauczycieli, ogromną zasługą było wprowadzenie do szkół nauczania w języku polskim. Kadra nauczycielska (licząca kilkadziesiąt tysięcy osób) wykształcona w oparciu o ideały i zasady opracowane przez Komisję, kontynuowała swą działalność jeszcze długo po utracie przez Polskę niepodległości.

Dzień 14-tego października jest w Polsce obchodzony jako dzień upamiętniający dokonania Komisji Edukacji Narodowej, ale też dzień, w którym tradycyjnie dziękujemy Nauczycielom za ich pracę.

Pani dyrektor Beata Żak podziękowała wszystkim pracownikom za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także w stosunku do problemów jakie niosą ze sobą zmiany w oświacie. Podziękowała też za życzliwość i  serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów; za to, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa, to dzięki m. in. Wam zawdzięczamy, że w szkole panuje niepowtarzalna atmosfera. Dziękuję Wam osobiście także za to, że zawsze, w każdej dobrej i złej chwili mogę liczyć na Waszą pomoc i wsparcie.

Współczesny nauczyciel to człowiek wszechstronnie wykształcony, posiadający kwalifikacje do 2 lub więcej przedmiotów, posiadający zasób wiedzy pedagogicznej , umożliwiający efektywne wykorzystanie w swojej pracy techniki informacyjne i komputerowe. Współczesny nauczyciel  to osoba, która jest fachowcem  w swojej dziedzinie, ale jest także sprawnym pedagogiem i psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom. Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów.

Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań a przy tym wszystkim to zwykle człowiek pogodny, życzliwy i wyrozumiały.

Tradycją stało się, że z okazji Dnia Nauczyciela przyznawane są nauczycielom i pracownikom oświaty różnorodne nagrody i odznaczenia.

I tak wczoraj w Kuratorium Oświaty Medal Komisji Edukacji Narodowej odebrała Pani Jolanta Sztyber.

Rokrocznie przyznawane są również Nagrody Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Otrzymali je w tym roku: pani Beata Żak, pani Jolanta Sztyber, pani Małgorzata Maciąg.

Pośród tegorocznych laureatów w samej szkole, są nauczyciele, którzy rozwijali uzdolnienia uczniów przygotowując ich do udziału w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, rozwijali talenty artystyczne i sportowe, co owocowało uhonorowaniem ich medalami i dyplomami. Są wśród nich nauczyciele, dzięki działalności których szkoła wzbogaciła się o kolejne certyfikaty, dyplomy, podziękowania.  Nagrodzeni zostaną nauczyciele uczący swoich uczniów wrażliwości, otwartości, poszanowania inności i poświęcenia.

Nagrody dyrektora otrzymują: pani Grażyna Samek, pani Beata Lewicka, pani Małgorzata Marciniec, pani Marta Ozimek, pani Barbara Dziedzic, pani Beata Przygoda, pan Grzegorz Nalepa.

Pani Danuta Stelmach Bona otrzymała  wyróżnienie w postaci Odznaki Honorowej PCK wraz z legitymacją w imieniu Polskiego Czerwonego Krzyża

Pani dyrektor złożyła również bardzo serdeczne podziękowania na ręce pracowników administracji i obsługi naszej szkoły za to, że każdego dnia dbają o to, abyśmy mogli pracować w odpowiednio przygotowanych salach, a uczniowie mogli spożywać smaczne i urozmaicone posiłki. Za tą ciężką mozolną pracę nagrody otrzymali: pani Elżbieta Weprzędz, pani Grażyna Surmacz, pani Krystyna Bar, pani Adamek, pani Teresa Bielecka, pani Beata Marchut, pan Eugeniusz Trzustkot.

Pani dyrektor przekazała także życzenia od Burmistrza Gminy i Miasta w Nisku, Prezes ZNP Pani Czesław Stańko  oraz Rady Rodziców naszej szkoły.

Całą uroczystość uświetniły występy naszych uczniów przygotowanych przez panią Małgorzatę Maciąg i panią Grażynę Samek.

Zmieniony ( 18.10.2017. )
 
Wycieczka do Janowa Lubelskiego klas trzecich
Wpisał: Administrator   
11.10.2017.

Dnia 06 października  uczniowie klasy IIIa i IIIb wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami  i opiekunami  do muzeum przyrodniczego ZOOM NATURA w Janowie Lubelskim.  Multimedialne sale  zrobiły wielkie wrażenie na zwiedzających.  Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały eksperymenty, które dostarczały małym badaczom wiedzy. Następnie udaliśmy się do ośrodka szkoleniowego przy Nadleśnictwie Rudnik, gdzie zwiedziliśmy  wystawę przyrody,  okazy zwierząt umieszczone w naturalnych warunkach wyglądały jak żywe. Uczniowie robili dużo zdjęć i oglądali ekspozycję z dużym zaciekawieniem. Ostatnim punktem naszego programu było pieczenie kiełbasek nad ogniskiem przygotowanym przez pracowników nadleśnictwa.  Pełni wrażeń wróciliśmy do Niska unikając deszczu , bo padał tylko chwilę w czasie naszej drogi powrotnej, także wszystko się udało J.

Janów Lubelski klasa 3a  

Zmieniony ( 18.10.2017. )
 
Harmonogram dyżurów pedagogicznych
Wpisał: Administrator   
15.09.2017.

 

HARMONOGRAM DYŻURÓW PEDAGOGICZNYCH NA ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Wtorek 1630 - 1730 

 

  • 10  października 2017r.
  •   7  listopada 2017r.
  • 17 kwietnia 2018r.

 


 

 

Zebrania, wywiadówki 

 

  • 19 września 2017r.
  • 12 grudnia 2017r.
  • 16 stycznia 2018r.
  • 20 marca 2018r.
  • 15 maja 2018r.  

 


Zmieniony ( 09.10.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 24 z 234
Gościmy
Imieniny
21 Stycznia 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Epifani,
Jarosław, Jarosława,
Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało 345 dni.
 
Top! Top!