www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
22.10.2019.
 
 
Menu główne
Start
Aktualności
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Dyrekcja
Kompetencje kluczowe
Dane szkoły
Dokumenty Szkolne
O patronie
Ogłoszenia
PROMOCJA ZDROWIA
Moda na zdrowie
Warto wiedzieć
Świetlica szkolna
Świetlica szkolna
Media
Fotogaleria
YouTube
Osiągnięcia sportowe
Sport
Rada Rodziców
Dane Rady Rodziców
Samorząd Szkolny
Działalność Samorządu
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
ZABAWA W GOTOWANIE W KLASACH CZWARTYCH
Wpisał: Administrator   
27.03.2019.

19 marca 2019r. r. w klasach IV-tych w ramach programu „Bieg po zdrowie” odbyły się dodatkowe zajęcia kulinarne dotyczące zdrowego odżywiana z serii „Zabawa w gotowanie”. Dzieci pod przewodnictwem zaproszonych gości przygotowały pyszne gofry i koktajl owocowy wyłącznie ze zdrowych produktów żywnościowych. Warsztaty przeprowadzili: Pani Ewelina Szkutnik i Pan Mariusz Broda – małżeństwo, które słynie z zamiłowania do gotowania, a zwłaszcza z propagowania smacznych, zdrowych i ciekawych dań. Prowadzą Oni własny blog kulinarny „ZABAWA W GOTOWANIE”, na którym zdradzają sekrety przyrządzania wyśmienitych i zdrowych potraw. Swoją przygodę z gotowaniem traktują jako pasję, a inspiracje czerpią od najwybitniejszych kucharzy znanych z telewizyjnych programów typu MasterChef. W czasie trwania zajęć zapoznali oni dzieci z zasadami zdrowego odżywiania oraz technologią przyrządzania wybornych i zdrowych posiłków. Pokazali, że przygotowanie gofrów i koktajlu owocowego jest proste i każdy może zrobić sobie taki deser sam. Dzieci były zachwycone produkcją słodkości, a jeszcze bardziej ich konsumpcją. Walory edukacyjne połączone z walorami smakowymi rozbudziły w dzieciach zapał do gotowania. Zajęcia zrealizowano z inicjatywy wychowawczyni kl.IV A – Magdaleny Leń

 

                     

Zmieniony ( 08.04.2019. )
 
Powitanie Wiosny
Wpisał: Administrator   
26.03.2019.

21 marca klasy 0-3 radośnie powitały Pierwszy Dzień Wiosny. Każda klasa przyszła do szkoły w tym dniu ubrana w kolorze wiosennym wylosowanym przez siebie kilka dni wcześniej . Wszystkie klasy z wychowawcami o godz. 800 przybyły na salę gimnastyczną, gdzie powitały Wiosnę wesołą piosenką. Pani dyrektor wręczyła za piękne wykonanie utworów muzycznych kolorowe słoneczka na ręce przewodniczącego każdej klasy. Gromkie brawa też były miłą nagrodą dla wykonawców piosenek. Po takim radosnym powitaniu pięknej pory roku klasy udały się do kina Wrzos w Stalowej Woli na film ,, Robaczki z zaginionej dżungli”. Uczniowie przyjechali do szkoły w bardzo dobrych nastrojach, bo film się podobał, wzbudzał często śmiech, ale uczył również właściwego postępowania w naszym życiu.

  W tym dniu uczniowie klas IV - VIII również uroczyście powitali wiosnę. Wszyscy założyli kolorowe stroje i  o godz. 915 zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie odbył się pokaz talentów i konkurs wiedzy „1 z dziesięciu”. Nasi utalentowani koledzy i koleżanki dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję podziwiać ich dokonania. Wszyscy zostali obdarowani słodkimi upominkami. 

 


 

Zmieniony ( 27.03.2019. )
 
Rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu plastycznego,,Mój przyjaciel"
Wpisał: Administrator   
25.03.2019.

W sobotę 9 marca 2019 r w Teatrze Maska w Rzeszowie ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego ,,Mój przyjaciel" związanego z nowym spektaklem teatralnym ,,Wystarczy być"

Zadania konkursowego podjęli się uczniowie klas I - III naszej szkoły. Jury spośród 407 prac z całego województwa doceniło tę wykonaną przez Tymoteusza Foltę z klasy II a .Tymek został laureatem III miejsca! Nagrodą było zaproszenie na przedpremierowy spektakl,,Wystarczy być" w czasie którego zwycięzcom wręczono nagrody.

Tymkowi gratulujemy a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za ciekawe, pomysłowe prace,które głównie powstawały w czasie zajęć w świetlicy szkolnej. Zapraszamy do kolejnych konkursowych zmagań

szkolny opiekun konkursu: Zofia Dul


Zmieniony ( 25.03.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 20 z 325
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Imieniny
22 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.
 
Top! Top!