Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Pierwsze uczniowskie doœświadczenia drogą do wiedzy
24.11.2017.

Pierwsze uczniowskie doœświadczenia drogą do wiedzy PDF Drukuj Email
26.04.2010.
Efekty pracy uczniów klasy I a w ramach Projektu
„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

W dniu 9.06.2010r. został zorganizowany pokaz efektów pracy uczniów klasy I a PSP nr 1 w Nisku uczestniczących w zajęciach II etapu Projektu współfinansowanego przez Unię Europejskš w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.
W ramach pokazu zostały zorganizowane zajęcia otwarte „Polska w Unii Europejskiej”, w których uczestniczyli rodzice i dyrektor szkoły p. mgr Irena Sieradzka, a także zorganizowana została wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci w czasie realizacji Projektu.
Projekt realizowany był od 1 grudnia 2009r. do 20 czerwca 2010r. w ramach zajęć pozalekcyjnych w wymiarze 50 godzin.
W oparciu o główne założenie projektu „Każde dziecko jest zdolne” uczniowie uczestniczšcy w zajęciach mieli możliwość rozwijania swoich zdolności indywidualnych. Bardzo pomocne w tym były ciekawe, różnorodne pomoce dydaktyczne, które otrzymała szkoła w ramach Projektu. Praca w organizowanych ośrodkach dawała uczniom możliwość działania we wszystkich dziedzinach aktywności prowadzących do rozwijania kompetencji kluczowych, a szczególnie: językowej, matematyczno-przyrodniczej, artystycznej, ruchowej, komunikacyjno-informacyjnej oraz społecznej.
W znacznym stopniu realizacja Projektu przyczyniła się do poszerzenia wiedzy uczniów na temat otaczającego nas świata.
Bogata działalnoć plastyczna pomagała dzieciom w rozumieniu własnych potrzeb i pobudzała ich wyobraźnię. Widoczne były pozytywne zmiany u dzieci w sferze inter i intrapersonalnej. Dzięki ciekawym pomocom i pracy w ośrodkach zainteresowań nauka często stawała się przyjemną zabawą.

nauczyciel realizujący II etap Projektu Beata Przygoda

Realizacja I etapu Projektu
„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
w PSP nr 1 w Nisku

Od 1.09.2009 r. do 20.12.2009 r. klasa II „a” PSP nr 1 w Nisku uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych Projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Były to zajęcia pozalekcyjne w liczbie 50 godzin. Tematyka zajęć dotyczyła poznawania najbliższego środowiska przyrodniczego dzieci i sposobów jego ochrony. Dzieci rozwijały swoje zainteresowania przyrodą, opowiadały o sytuacjach, wydarzeniach, zjawiskach w kontekście ich związków ze światem roślin i zwierząt. Wykorzystywano przy tym bogate pomoce naukowe, jakie otrzymała szkoła z racji udziału w Projekcie. Zajęcia odbywały się w sali dostosowanej do wymogów Projektu – gdzie zorganizowano tzw. Ośrodki Zainteresowań dla dzieci.Program zakończony został pokazem efektów pracy uczniów w dn. 18.12.2009 r. wg opracowanego i zatwierdzonego przez dyrektora szkoły scenariusza. W zajęciach tych uczestniczyli zaproszeni rodzice, dyrektor szkoły p. mgr Irena Sieradzka, nauczyciele nauczania zintegrowanego i uczniowie klasy I „a”, którzy będš pracować w drugim etapie Projektu.Dokumentację Projektu przekazano Edukatorowi p. dr Barbarze Wolny w dn. 04.01.2010 r. Zawierała ona indywidualny opis profilu inteligencji każdego dziecka dokonany przed rozpoczęciem realizacji Projektu i po jego zakończeniu, plan zajęć, szczegółowy rozkład zajęć, karty monitoringu kontroli Projektu przez osoby upoważnione, a także opis najważniejszych efektów Projektu.18.12.2009 r. przekazano środki dydaktyczne Projektu nauczycielowi realizujšcemu II. etap – p. mgr Beacie Przygodzie.Obecnie trwa realizacja drugiego etapu Projektu, która zakończy się w czerwcu 2010.

Zmieniony ( 21.06.2012. )

24 Listopada 2017
Dobrosław, Emilia,