www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Dzień Języków Obcych
19.09.2019.
 
 
Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
19.06.2019.

Dnia 11 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego przedstawienie pt.” United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland”. Uczniowie klasy V a i b w krótkich scenkach przedstawili historię Zjednocznego Królestwa. Mogliśmy się spotkać  z Harrym Potterem, Hermioną, Sherlokiem Holmsem, Watsonem, Robin Hoodem, rodowitym Szkotem, gwardzistą czy też samą Królową Elżbietą II. Uczniowie w krótkich scenach sytuacyjnych pokazali nam jak wygląda rozmowa dwóch anglików o pogodzie czy też rozmowa kelnera z klientami a turystki z Polski pokazały i opisały nam  jak wgląda Stonehenge, Big Ben, pałac królowej Elżbiety II oraz słynna budka telefoniczna. Podczas przedstawienia wysłuchaliśmy również słynnych zespołów angielskich takich jak: The Beatles, Queen i Spice Girls oraz zobaczyliśmy jak wyglądają słynni angielscy piłkarze. Na koniec przedstawienia uczniowie kl. V a i b wraz z uczniami z klasy I a i I b zaśpiewali piosenkę na pożegnanie pt. „Goodbye, goodbye see you again”. Po przedstawieniu Pani Dyrektor wręczyła dyplomy z konkursów językowych takich jak: konkurs plastyczno językowy pt. „ My first English dictionary-mój pierwszy słowniczek językowy”, konkurs ogólnopolski GALILEO oraz szkolny konkurs leksykalno - gramatyczny. Po rozdaniu dyplomów młodzież mogła wykazać się wokalnie i tanecznie w konkursie EUROWIZJA 2019 oraz w konkursie wiedzy kulturoznawczej. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w tych konkursach zostali nagrodzeni słodkościami, które zostały przygotowane przez młodzież naszej szkoły. Nadrzędnym celem organizacji obchodów Dnia Języków Obcych było promowanie języków obcych, przedstawienie korzyści płynących ze znajomości języków, zachęcenie oraz zmotywowanie uczniów do dalszej nauki języków obcych. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom. Koordynatorami imprezy były: p. Magdalena Leń i p. Małgorzata Maciąg.

Zmieniony ( 19.06.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Imieniny
19 Września 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
January, Konstancja,
Sydonia, Teodor,
Więcemir
Do końca roku zostało 104 dni.
 
Top! Top!