Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Powiatowy Konkurs Ortograficzny
24.06.2019.

Powiatowy Konkurs Ortograficzny PDF Drukuj Email
06.06.2019.

Dnia 17.05.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Nisku odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „ O Złote Pióro Starosty”. W konkursie wzięło udział 19 uczniów reprezentujących 7 gmin naszego powiatu.

Uczniowie rozwiązywali test, w którym mogli zdobyć 166 pkt.

Tytuł Mistrza Ortografii otrzymała Karolina Zaguła z Jeżowego, kolejne miejsca zdobyli:

Karol Tarnawski z Ulanowa i Stanisław Soja z Jarocina. Wręczone zostały dwa wyróżnienia dla Roksany Dziurdy z Harasiuk i Szymona Katy z Jeżowego.

Prace konkursowe oceniała komisja składająca się z nauczycieli reprezentujących wszystkie gminy naszego powiatu.

Mistrz Ortografii otrzymał pamiątkowe pióro firmy Parker i nagrodę książkową, uczniowie , którzy zdobyli 2 i 3 miejsca nagrody książkowe i słuchawki, wyróżnieni również nagrody książkowe , każdy uczestnik pamiątkowy dyplom.

Organizatorem konkursu jak co roku była Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nisku , a przygotowaniem testu i zakupem nagród zajęła się nauczycielka języka polskiego pani Małgorzata Marciniec.

Konkurs jak co roku odbywał się pod patronatem starosty niżańskiego pana Roberta Bednarza, który ufundował ufundował nagrody.

Zmieniony ( 06.06.2019. )

24 Czerwca 2019
Danuta, Dan, Danisz,