Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow WIZYTA KL.IVA W MUZEUM REGIONALNYM W STALOWEJ WOLI-WYSTAWA INTERAKTYWNA I WARSZTATY "POZNAJ SIEBIE"
21.05.2019.

WIZYTA KL.IVA W MUZEUM REGIONALNYM W STALOWEJ WOLI-WYSTAWA INTERAKTYWNA I WARSZTATY "POZNAJ SIEBIE" PDF Drukuj Email
16.04.2019.

Dnia 5 kwietnia 2019 r. klasa IVA z wychowawcą p. Magdaleną Leń i p. Elżbietą Wnuk wybrali się do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli na wystawę „Poznaj siebie”. Jest to ekspozycja biologiczno-fizyczna ukazującą w unikalny sposób elementy fizjologii i budowy ciała człowieka. Wystawa składa się z 21 eksponatów interaktywnych, w których obszernie zaprezentowana została anatomia ludzkiego organizmu, w tym budowa serca ludzkiego, organów wewnętrznych, budowa i zakres ruchu stawów oraz rozmieszczenie żył i tętnic w naszym ciele. Znajdują się tam stanowiska do wykonania eksperymentów, dzięki którym można sprawdzić swoją pamięć i refleks, osoby zwiedzające wystawę będą miały szansę poznać typ budowy swojego ciała czy siłę rąk. Wśród eksponatów nie zabraknie również ciekawostek i zagadek pogłębiających wiedzę o człowieku. Ze względu na swój charakter oraz różnorodność, wystawa kierowana jest do szerokiej grupy odbiorców. Eksponaty zawierają opisy podstawowe w języku polskim i angielskim. Zainstalowane są w nich również karty z dodatkowym, rozszerzonym opisem szczegółowo wyjaśniającym dane zagadnienie. Wielkim atutem ekspozycji jest nowoczesne podejście do tematu, które ma swoje odzwierciedlenie w atrakcyjnej formie plastycznej prezentowanych stanowisk. W ramach wystawy odbyły się również zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie mogli wykonać tekturową dłoń odzwierciedlającą pracę naszych mięśni. Uczniowie byli bardzo zainteresowani wystawą i chętnie brali udział w warsztatach.

Zmieniony ( 17.04.2019. )

21 Maja 2019
Donat, Donata, Jan,