17.12.2018.

Lekcja historii w klasach pierwszych. PDF Drukuj Email
13.11.2018.

Dnia 09 listopada w klasach pierwszych w związku ze zbliżającym się Świętem 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyły się lekcje historii. Najmłodsi uczniowie zdobywali w przystępny sposób wiadomości na temat historii naszej ojczyzny dotyczącej czasów zaborów, walki o niepodległość i odzyskaniu wolności po 123 latach niewoli. Starsi uczniowie w pięknych ludowych strojach przyszli z wizytą do pierwszaków z odczytem dotyczącym tych trudnych czasów dla każdego Polaka. Przybliżone zostało pierwszakom pojęcie ,,Patriota”, a sami pracowali nad tym – ,,Jak obecnie w czasach pokoju każdy mały Polak może być małym patriotą?” Uczyli się śpiewać hymn narodowy zachowując przy tym odpowiednią postawę.

Wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali zeszyty z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudckiego i ołówki z wydrukiem ,,Niepodległość”. W otrzymanych zeszytach rysowali i kolorowali symbole narodowe. Na zakończenie zajęć najmłodsi uczniowie otrzymali baloniki w barwach biało- czerwonych i chorągiewki. Pierwszaki w czasie lekcji historii wykazali zaciekawienie, powagę i chęć prezentowania postawy małego patrioty.

Lekcja historii w klasach pierwszych

Zmieniony ( 14.11.2018. )

17 Grudnia 2018
Florian, Jolanta,