21.05.2019.

Wieczorek Patriotyczny - Nasza Niepodległa PDF Drukuj Email
05.11.2018.

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nisku im. gen. Stanisława Dąbka uczciła setną rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę specjalnie przygotowanym na ten cel wieczorkiem patriotycznym.

Odbył się on dnia 8 listopada 2018 r. W przedstawieniu patriotycznym brali udział uczniowie, nauczyciele, rodzice między innymi pani Magdalena Błońska-Drabik, pani Ewa Rostek-Aleksińska, lokalni aktorzy pan Wiesław Kieżun i pan Bogusław Pelc oraz zaprzyjaźniony historyk pan Konrad Krzyżak.

Wieczorek patriotyczny „Nasza niepodległa” rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Po czym odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły oraz zaproszonych gości. Kolejnym punktem programu było przywołanie fragmentów historii naszej małej ojczyzny w roku odzyskania przez Polskę niepodległości. Głos zabrał pan Konrad Krzyżak. Następnie zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele i rodzice przystąpili do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych.

Wieczorkiem patriotycznym „Nasza niepodległa” wpisaliśmy się w narodowe obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zmieniony ( 19.11.2018. )

21 Maja 2019
Donat, Donata, Jan,