Start arrow Świetlica szkolna arrow Świetlica szkolna arrow Już jesień

Już jesień PDF Drukuj Email
28.10.2018.

LISTOPAD

Na początku miesiąca udałyśmy się na planty pod pomnik Wolności celem zapalenia zniczy. Dzieci czynnie włączyły się w obchody 100 lecia Niepodległości. Wykonywały biało - czerwone kotyliony, odbijały orzełka, tworzyły gazetkę okolicznościową, słuchały i śpiewały pieśni patriotyczne. Odbył się cykl zajęć  dotyczących dobrych manier. Były to: właściwe relacje w grupie rówieśniczej, opracowanie kodeksu zasad, tworzenie słoneczka dobrych manier, śpiewanie, wykonanie transparentu. „Bez złości mamy więcej radości” Podsumowaniem zajęć było uroczyste pasowanie na świetlika  z udziałem  pani dyrektor.

PAŹDZIERNIK

W miesiącu  październiku poznawaliśmy dary jesieni kasztany i żołędzie. Rozpoznawaliśmy grzyby jadalne i trujące. Dzieci malowały muchomora. Tworzyliśmy jesienną kompozycję ze zgromadzonych roślin: słonecznik, trzmielina, głóg, chmiel. Dzieci uczyły się poprawnego i estetycznego nakrywania stołu. Z plasteliny  i suchych liści dzieci lepiły ślimaki. Barwę liści podziwiały na wycieczce w parku. Zbierały kolorowe liście  i uczyły się je rozpoznawać. Kolorowe liście wykorzystaliśmy do zrobienia bukietów róż oraz drzewek witrażyków. Na Dzień Nauczyciela dzieci wykonały koszyk ze słonecznika. Dnia 19 października dzieci wzięły udział w uroczystym oddaniu terenu pod budowę sali gimnastycznej. Z okazji Wszystkich Świętych powstała gazetka. „Dla tych którzy odeszli” Dzieci malowały i wycinały lampiony.

Jesień w świetlicy szkolnej

Zmieniony ( 29.11.2018. )

20 Marca 2019
Aleksander,