21.01.2019.

Już jesień PDF Drukuj Email
28.10.2018.

LISTOPAD

Na początku miesiąca udałyśmy się na planty pod pomnik Wolności celem zapalenia zniczy. Dzieci czynnie włączyły się w obchody 100 lecia Niepodległości. Wykonywały biało - czerwone kotyliony, odbijały orzełka, tworzyły gazetkę okolicznościową, słuchały i śpiewały pieśni patriotyczne. Odbył się cykl zajęć  dotyczących dobrych manier. Były to: właściwe relacje w grupie rówieśniczej, opracowanie kodeksu zasad, tworzenie słoneczka dobrych manier, śpiewanie, wykonanie transparentu. „Bez złości mamy więcej radości” Podsumowaniem zajęć było uroczyste pasowanie na świetlika  z udziałem  pani dyrektor.

PAŹDZIERNIK

W miesiącu  październiku poznawaliśmy dary jesieni kasztany i żołędzie. Rozpoznawaliśmy grzyby jadalne i trujące. Dzieci malowały muchomora. Tworzyliśmy jesienną kompozycję ze zgromadzonych roślin: słonecznik, trzmielina, głóg, chmiel. Dzieci uczyły się poprawnego i estetycznego nakrywania stołu. Z plasteliny  i suchych liści dzieci lepiły ślimaki. Barwę liści podziwiały na wycieczce w parku. Zbierały kolorowe liście  i uczyły się je rozpoznawać. Kolorowe liście wykorzystaliśmy do zrobienia bukietów róż oraz drzewek witrażyków. Na Dzień Nauczyciela dzieci wykonały koszyk ze słonecznika. Dnia 19 października dzieci wzięły udział w uroczystym oddaniu terenu pod budowę sali gimnastycznej. Z okazji Wszystkich Świętych powstała gazetka. „Dla tych którzy odeszli” Dzieci malowały i wycinały lampiony.

Jesień w świetlicy szkolnej

Zmieniony ( 29.11.2018. )

Odwiedza nas 1 gość
21 Stycznia 2019