www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
20.02.2019.
 
 
Ku niepodległej PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
25.10.2018.

 

24 października w naszej szkole z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się pokaz historyczny „Ku niepodległej”. Grupa Artystyczna  REKONSTRUKTO zaprezentowała opowieść  tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Dla naszych uczniów była to lekcja historii, upamiętniająca dążenia niepodległościowe, sytuacje pod zaborami, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów. Poznali kulturę i sztukę patriotyczną, ekwipunek i uzbrojenie, stroje z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich), kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej.

Pokaz historyczny „Ku niepodległej”.  


 

Zmieniony ( 30.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Imieniny
20 Lutego 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.
 
Top! Top!