www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
21.05.2019.
 
 
Dzień Nauczyciela 2018 PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
14.10.2018.

14 października obchodzimy jedno z najważniejszych świąt szkolnych Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazwanym Dzień Nauczyciela. W naszej szkole uroczysty apel  okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się w piątek 12 października. Warto przypomnieć zasługi tego pierwszego w Polsce, a także w Europie ministerstwa światy publicznej. Komisja Edukacji Narodowej została powołana 14 października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego. Zasługi i dokonania Komisji są nie do przecenienia. Reorganizacja systemu szkolnictwa w Polsce, opracowanie nowych programów nauczania, utworzenie seminariów nauczycielskich, wprowadzenie do szkół nauczania w języku polskim.

Dzień 14-tego października jest w Polsce obchodzony jako dzień upamiętniający dokonania Komisji Edukacji Narodowej ale też jako dzień, w którym tradycyjnie dziękuje się nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty za ich pracę. Dyrektor naszej szkoły pani Beata Żak z tej okazji złożyła życzenia za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także stosunków do problemów jakie niosą za sobą zmiany w oświacie. Za życzliwość i serdeczność, za kreatywność i ciekawe pomysły. Pani dyrektor podkreśliła, że dzięki pracy wszystkich pracowników nasza szkoła jest wyjątkowa i panuje w niej niepowtarzalna atmosfera. Życzyła Wszystkim zdrowia i wytrwałości, żeby znaczenie pracy, którą wykonujemy stawało się coraz bardziej oczywiste dla wszystkich członków społeczeństwa. Jestem zaszczycona, że wraz z Państwem mogę wykonywać ten wspaniały zawód – powiedziała dyrektor pani Beata Żak.

Tradycją stało się, że z okazji Dnia Nauczyciela przyznawane są nauczycielom i pracownikom oświaty różnorodne nagrody i odznaczenia. Rokrocznie przyznawane są Nagrody Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Otrzymali je w tym roku 2018/2019: pani Beata Przygoda, pani Małgorzata Marciniec, pani Monika Bajak i pan Grzegorz Nalepa.

 Nauczyciele naszej szkoły rozwijali uzdolnienia uczniów przygotowując ich do udziału w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, rozwijali talenty artystyczne, sportowe. Są wśród nich nauczyciele, dzięki działalności, których szkoła wzbogaciła się o kolejne certyfikaty, dyplomy, podziękowania. Nagrodzeni zostaną powiedziała pani dyrektor nauczyciele, którzy nie tylko przekazują wiedzę ale uczą swoich uczniów wrażliwości, otwartości, poszanowania inności i poświęcenia.

Nagrody dyrektora w roku szkolnym 2018/2019 otrzymali – pani Jolanta Sztyber, pani Anna Kuryła, pani Agnieszka Nicałek, pani Elżbieta Wnuk, pani Zofia Dul, pani Irena Sieradzka, pani Małgorzata Olejarczyk oraz pan Zbigniew Libuszowski.

Pani dyrektor złożyła także serdeczne podziękowania na ręce pracowników administracji i obsługi naszej szkoły. Dziękowała za to, że każdego dnia dbają o to abyśmy mogli pracować w odpowiednio przygotowanych salach, a uczniowie mogli spożywać smaczne i urozmaicone posiłki. Za tą ciężką i mozolną pracę nagrody otrzymali: pani Beata Marchut, pani Elżbieta Weprzędz, pani Wanda Krawiec, pani Halina Fila, pani Maria Adamek, pani Anna Kotuła i pani Genowefa Szewczyk

Całą uroczystość uświetnili uczniowie z klasy 6a, którzy przy współpracy pani M. Olejarczyk i pani M. Marciniec przygotowali dla nauczycieli, pracowników administracji oraz emerytowanych pracowników naszej szkoły wspaniały koncert życzeń.

Nie zabrakło życzeń od Rady Rodziców, Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, prezes ZNP pani Czesławy Stańko oraz zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie.

 Dzień Nauczyciela 2018

Zmieniony ( 14.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Imieniny
21 Maja 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata, Jan,
Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz,
Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 225 dni.
 
Top! Top!