Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Wystawa Franciszka Żbika
21.10.2018.

Wystawa Franciszka Żbika PDF Drukuj Email
30.05.2018.

Franciszek Żbik jest uczniem klasy 4 b, ma prawie 11 lat. Zawsze lubił rysować, malować i wymyślać opowiadania. Od niemal dwóch lat uczęszcza na zajęcia plastyczno-manualne, podczas których uczy się wykonywać od podstaw figurki z masy papierowej. Z czasem zaczął wymyślać opowiadania o „Zwierzętach Hydromeny”, które samodzielnie projektuje opierając się na fotografiach i ilustracjach lub znalezionych w sieci hipotetycznych wizerunkach zwierząt prehistorycznych. Hydromena to wymyślona przez chłopca planeta, na której zwierzęta żyją, ewoluują, walczą i mają swoje zwyczaje. Wykonywaniu ich figurek chłopiec poświęca większość swojego wolnego czasu. W realizacji bardzo skomplikowanych form pomaga mu Tata, jednak większość pracy Franek wykonuje samodzielnie – od zaprojektowania figurki – po malowanie najdrobniejszych szczegółów.

WYSTAWA FRANCISZKA Å»BIKA

Zmieniony ( 30.05.2018. )

22 Października 2018
Abercjusz, Filip,