Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Ważne wydarzenia w klasie 5a
16.11.2018.

Ważne wydarzenia w klasie 5a PDF Drukuj Email
11.12.2017.

Jak kulturalnie i z klasą zachować się w kawiarni? Pytanie wydaje się pozbawione sensu, ale niestety podczas rozkoszowania się kawą lub herbatą niektórym zdarza się popełnić niejedną gafę.

Dnia 21 listopada 2017r. klasa 5a szlifowała zasady savoir vivre w nowo-powstałej kawiarni Kafka Cafe w Nisku. Było miło, smacznie i edukacyjnie.

Kafka Cafe

Dnia 5 grudnia 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Nisku odbyło się kolejne popołudniowo-wieczorne spotkanie w ramach cyklu spotkań „Zachęcanie do czytania”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy Va, którzy przynieśli swoje ulubione książki i przez 30 minut oddali się przyjemności czytania. Następnie uczniowie wymieniali się mikołajkowymi podarunkami , co wprawiło ich w jeszcze lepszy nastrój. Głód zaspokojony został pizzą, która wszystkim dzieciom bardzo smakowała.

„Zachęcanie do czytania”

6 grudnia 2017r, klasa Va uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Tematyka dotyczyła najnowszej wystawy poświęconej życiu i twórczości czwartego polskiego wieszcza narodowego Stanisława Wyspiańskiego.

Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji, oglądali i analizowali dzieła znajdujące się na wystawie – podziwiali, zadawali pytania i zabrali ze sobą nowe, ciekawe wrażenia estetyczne.

Zmieniony ( 11.12.2017. )

16 Listopada 2018
Aureliusz, Dionizy,