www.mamboteam.com
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr1 w Nisku  
Start
21.01.2019.
 
 
Dzień Nauczyciela 2017/2018 PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
12.10.2017.

Dzień Nauczyciela 2017/2018

 

 12 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji jednego z ważniejszych świąt szkolnych – Dnia  Edukacji Narodowej, popularnie nazywanego Dniem Nauczyciela.

Warto krótko przypomnieć zasługi tego pierwszego w Polsce, a także w Europie, ministerstwa oświaty publicznej. Komisja Edukacji Narodowej została powołana 14 – tego października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego. Zasługi i dokonania Komisji są nie do przecenienia. Poza reorganizacją systemu szkolnictwa w Polsce, opracowaniu nowych programów nauczania, utworzeniem seminariów nauczycielskich, dostarczających dobrze przygotowanych nauczycieli, ogromną zasługą było wprowadzenie do szkół nauczania w języku polskim. Kadra nauczycielska (licząca kilkadziesiąt tysięcy osób) wykształcona w oparciu o ideały i zasady opracowane przez Komisję, kontynuowała swą działalność jeszcze długo po utracie przez Polskę niepodległości.

Dzień 14-tego października jest w Polsce obchodzony jako dzień upamiętniający dokonania Komisji Edukacji Narodowej, ale też dzień, w którym tradycyjnie dziękujemy Nauczycielom za ich pracę.

Pani dyrektor Beata Żak podziękowała wszystkim pracownikom za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także w stosunku do problemów jakie niosą ze sobą zmiany w oświacie. Podziękowała też za życzliwość i  serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów; za to, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa, to dzięki m. in. Wam zawdzięczamy, że w szkole panuje niepowtarzalna atmosfera. Dziękuję Wam osobiście także za to, że zawsze, w każdej dobrej i złej chwili mogę liczyć na Waszą pomoc i wsparcie.

Współczesny nauczyciel to człowiek wszechstronnie wykształcony, posiadający kwalifikacje do 2 lub więcej przedmiotów, posiadający zasób wiedzy pedagogicznej , umożliwiający efektywne wykorzystanie w swojej pracy techniki informacyjne i komputerowe. Współczesny nauczyciel  to osoba, która jest fachowcem  w swojej dziedzinie, ale jest także sprawnym pedagogiem i psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom. Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów.

Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań a przy tym wszystkim to zwykle człowiek pogodny, życzliwy i wyrozumiały.

Tradycją stało się, że z okazji Dnia Nauczyciela przyznawane są nauczycielom i pracownikom oświaty różnorodne nagrody i odznaczenia.

I tak wczoraj w Kuratorium Oświaty Medal Komisji Edukacji Narodowej odebrała Pani Jolanta Sztyber.

Rokrocznie przyznawane są również Nagrody Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Otrzymali je w tym roku: pani Beata Żak, pani Jolanta Sztyber, pani Małgorzata Maciąg.

Pośród tegorocznych laureatów w samej szkole, są nauczyciele, którzy rozwijali uzdolnienia uczniów przygotowując ich do udziału w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, rozwijali talenty artystyczne i sportowe, co owocowało uhonorowaniem ich medalami i dyplomami. Są wśród nich nauczyciele, dzięki działalności których szkoła wzbogaciła się o kolejne certyfikaty, dyplomy, podziękowania.  Nagrodzeni zostaną nauczyciele uczący swoich uczniów wrażliwości, otwartości, poszanowania inności i poświęcenia.

Nagrody dyrektora otrzymują: pani Grażyna Samek, pani Beata Lewicka, pani Małgorzata Marciniec, pani Marta Ozimek, pani Barbara Dziedzic, pani Beata Przygoda, pan Grzegorz Nalepa.

Pani Danuta Stelmach Bona otrzymała  wyróżnienie w postaci Odznaki Honorowej PCK wraz z legitymacją w imieniu Polskiego Czerwonego Krzyża

Pani dyrektor złożyła również bardzo serdeczne podziękowania na ręce pracowników administracji i obsługi naszej szkoły za to, że każdego dnia dbają o to, abyśmy mogli pracować w odpowiednio przygotowanych salach, a uczniowie mogli spożywać smaczne i urozmaicone posiłki. Za tą ciężką mozolną pracę nagrody otrzymali: pani Elżbieta Weprzędz, pani Grażyna Surmacz, pani Krystyna Bar, pani Adamek, pani Teresa Bielecka, pani Beata Marchut, pan Eugeniusz Trzustkot.

Pani dyrektor przekazała także życzenia od Burmistrza Gminy i Miasta w Nisku, Prezes ZNP Pani Czesław Stańko  oraz Rady Rodziców naszej szkoły.

Całą uroczystość uświetniły występy naszych uczniów przygotowanych przez panią Małgorzatę Maciąg i panią Grażynę Samek.

Zmieniony ( 18.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Imieniny
21 Stycznia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Epifani,
Jarosław, Jarosława,
Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało 345 dni.
 
Top! Top!