Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Wizyta w Muzeum w Stalowej Woli
27.05.2017.

Wizyta w Muzeum w Stalowej Woli PDF Drukuj Email
09.05.2017.

24 kwietnia klasa IIIa obejrzała w Muzeum w Stalowej Woli interaktywną ekspozycję pod tytułem "Połącz się", której zadaniem jest zapoznanie z zagadnieniem komunikowania się na odległość.

Dzięki liniom telegraficznym, telefonicznym, sztucznym satelitom, światłowodom, sieci Internet możemy porozumiewać się z innymi osobami nawet na drugim końcu świata. Jak to się dzieje wyjaśniały eksponaty wystawy, które obrazowały zasadę działania urządzeń służących komunikacji na odległość. Uczniowie mogli doświadczyć widowiskowych zjawisk związanych z rozchodzeniem się fal dźwiękowych i elektromagnetycznych. Uczestniczyli też w warsztatach plastycznych, na których mogli napisać list alfabetem Morse'a.

WIZYTA W MUZEUM W STALOWEJ WOLI

Zmieniony ( 09.05.2017. )

27 Maja 2017
Beda, Izydor, Jan,