24.10.2017.

Na wystawie malarstwa Piotra Michałowskiego PDF Drukuj Email
11.01.2017.

"Piotr Michałowski (1800 -1855) - niezależny, bezinteresowny, wolny" to tytuł ekspozycji, którą w pierwszych dniach stycznia obejrzała grupa uczniów z klasy Vb, VIb oraz klasa IIIa w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Wystawa ukazuje dzieła najwybitniejszego przedstawiciela polskiego malarstwa okresu romantyzmu. Cenionego za niezwykłą ekspresję i wrażliwość, który zapisał się w panteonie sztuki polskiej swoimi dynamicznymi kompozycjami batalistycznymi oraz mistrzowskimi przedstawieniami koni.

Wśród dzieł zaprezentowanych na wystawie znajdują się prace dzięki którym Michałowski zyskał renomę uważnego portrecisty – między innymi wnikliwe  studia  portretowe  wieśniaków, ciepłe,  osobiste portrety córki oraz portret Kardynał.

Na wystawie malarstwa Piotra Michałowskiego

Zmieniony ( 11.01.2017. )

24 Października 2017
Antoni, Boleczest,