Start arrow Aktualności arrow Z ostatnich dni arrow Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
24.06.2019.

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym PDF Drukuj Email
28.04.2015.

W dniu 28 kwietnia 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju rywalizowały drużyny w dwóch kategoriach wiekowych, reprezentacje ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Nisko.

W kategorii szkół podstawowych rywalizowały ze sobą drużyny z: PSP Nr 1 Nisko, PSP Nr 3 Nisko, PSP Nr 4 Nisko, PSP Nr 5 Nisko, PSP Nowosielec, PSP Zarzecze.  W kategorii szkół gimnazjalnych: Gimnazjum Nr 1 Nisko, Gimnazjum Nr 2 Nisko, Gimnazjum Nr 3 Nisko, Gimnazjum z Zarzecza i Gimnazjum z Nowosielca. Zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjalnych w pierwszej konkurencji pisali test wiadomości z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań.

Po części teoretycznej wszyscy uczniowie udali się na poczęstunek.

Po poczęstunku przystąpili do dalszych zmagań. Na boisku szkolnym czekał na nich przygotowany tor składający się z 13 przeszkód: slalom z ograniczeniem, przewożenie przedmiotu na uwięzi, równoważnia, tarka, ósemka, przedmiot do przewożenia, korytarz z desek, slalom kółkowy, pochylnia, piaskownica, rynna, łezka, zatrzymanie w miejscu.

Drużyny walczyły zaciekle i wygrali najlepsi.

Po zakończeniu obu konkurencji nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie atrakcyjnych nagród.

Wyniki gminnego Turnieju BRD przedstawiały się następująco:

Szkoły podstawowe:

I miejsce - PSP Nr 1 Nisko, opiekunowie p. Jolanta Sztyber i p. Grzegorz Nalepa

II miejsce - PSP Nowosielec, opiekun p. Adam Węglarz
III miejsce – PSP Nr 3 Nisko, opiekun p. Rafał Kołodziej

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Nisku, opiekun p. Renata Partyka
II miejsce – Gimnazjum w Nowosielcu, p.
Paweł Żółkoś

III – Gimnazjum Nr 3 w Nisku, p. Jacek Piotrowski

Zwycięskie drużyny z rąk Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego komisarza Jarosława Zycha, przedstawiciela Gminy i Miasta Nisko pana Pawła Warchoła oraz dyrektor PSP Nr 1 pani Beaty Żak otrzymały puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast pozostałe drużyny dyplomy i nagrody rzeczowe.

W turnieju wyłoniono również indywidualnych zwycięzców i wręczono nagrody rzeczowe: rower powędrował do Hieronim Koca z PSP Nr 1 Nisko za najlepiej napisany test i bezbłędnie przejechany tor przeszkód.  Urszula Stój z Gimnazjum z Nowosielca otrzymała sprzęt komputerowy za rewelacyjnie pokonany tor przeszkód.

Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują sponsorom dzięki, którym możliwe było ufundowanie nagród.

Drużynom, które zajęły I miejsca, tj. PSP Nr 1 z Niska i Gimnazjum Nr 1 z Niska kibicować będziemy w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w środę 06.05.2015r. o godz. 900 w Harasiukach.

Zwycięzcom serdecznie Gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym.

Zdjęcie

Zmieniony ( 28.04.2015. )

24 Czerwca 2019
Danuta, Dan, Danisz,