21.10.2018.

Wycieczka do Nowej Dęby PDF Drukuj Email
02.01.2013.

W świecie czarów

Dzieci z oddziału przedszkolnego zainaugurowały obchody świąt Bożego Narodzenia wycieczką do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie.

19 grudnia razem ze swoimi rodzicami gościły w zakładzie pana Janusza Bilińskiego. "Firma Biliński" znana jest na całym świecie, dzięki swoim pięknym wyrobom. W zakładzie utworzone jest pierwsze na świecie muzeum ozdób choinkowych. Stała ekspozycja zapoznaje przybyłych gości z historią oraz stylami ozdabiania drzewka bożonarodzeniowego.

Najbardziej ekscytującą częścią wycieczki była obserwacja sposobu powstawania ozdób choinkowych. Podgrzewanie szkła, nadawanie mu fantazyjnych kształtów, czarodziejskie sztuczki z jego wybarwianiem oraz malowanie bajecznych wzorów sprawiały, że dzieci przez chwilę gościły w świecie czarów. Dopełnieniem całości były warsztaty, które pozwoliły dzieciom samodzielnie lub z pomocą rodziców ozdobić własną bombkę choinkową.

wych. Barbara Dziedzic

Zmieniony ( 27.01.2013. )

Odwiedza nas 1 gość
22 Października 2018