27.05.2018.

Konto? Zarejestruj się!
Cuda z dyni PDF Drukuj Email
25.11.2012.

W ramach promocji zdrowia zorganizowaliśmy spotkanie, w trakcie którego chcieliśmy zachęcić rodziców do zwrócenia szczególnej uwagi na nawyki żywieniowe ich dzieci. Przygotowaliśmy tym razem propozycję wykorzystania dyni.

zdjęcia

To pomarańczowe warzywo nie powinno nam się kojarzyć jedynie z bajką o Kopciuszku lub ze świętem Halloween, ponieważ jest cennym źródłem wielu witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Warto go zatem wykorzystać w swojej kuchni. Dla naszych gości przyrządziliśmy kilka potraw z wykorzystaniem dyni, a jest ich naprawdę imponująca ilość. Można z niej nawet przygotować smaczne chipsy i zastąpić je wypełnionymi po brzegi chemią, kupowanymi w sklepie. „Dbajcie zatem Państwo o swoje pociechy i włączcie drogocenną, a przy tym tanią dynię do swojego menu” Można ją również wykorzystać jako okolicznościową dekorację. I tutaj również przedstawiliśmy kilka propozycji.

Zmieniony ( 20.10.2014. )

27 Maja 2018
Beda, Izydor, Jan,