17.02.2018.

Konto? Zarejestruj się!
Czego nasi dziadkowie słuchali, gdy byli mali... PDF Drukuj Email
17.11.2012.

15 listopada 2012r. o godzinie 17 w naszej szkole miało miejsce ciekawe zdarzenie już wchodząc do szkoły odnosiło się wrażenie, że znajdujemy się w nieco innym świecie ciepłyme i przytulnym pokoiku u kochanych dziadków. A gdy przeczytało się tytuł jaśniejszym stawało się zainscenizowane pomieszczenie: Czego nasi dziadkowie słuchali, gdy byli mali …

zdjęcia

Spektakl rozpoczął się chwilę po 17 – popłynęły cudne dźwięki, przywołując czar wspomnień, piosenek i wierszy, które wiele dorosłych osób zna i pamięta ze swego dzieciństwa. Przywołały one „babcię” /Wiktoria Drapała/ i „dziadka” /Klaudiusz Łepcio/ będących konferansjerami programu.

W spektaklu wykorzystano wiersze: A. Fedry, J. Tuwima, J. Brzechwy, J.L. Kerna oraz proste i znane ludowe melodie. Wystąpili uczniowie naszej szkoły : Adrian Pasiak, Natalia Kopf, Daria Karaś, Julia Maziarz, Oliwia Kata, Jakub Stępniewski, Patryk Szabat, Wiktoria Mozdrzech, Karolina Kowal, Wiktoria Drapała, Klaudiusz Łepcio oraz znani niżańscy aktorzy Wiesław Kieżun i Bogusław Pelc. Nad całością spektaklu czuwała Beata Lewicka.

Zmieniony ( 20.10.2014. )

18 Lutego 2018
Albert, Alberta,