20.08.2018.

Konto? Zarejestruj się!
Kochane dzieci stwórzmy dziś sztukę ze śmieci PDF Drukuj Email
06.11.2012.

Przyroda to wspólne dobro ludzkości. Dar panowania nad przyrodą należy wykorzystać w poczuciu zbiorowej odpowiedzialności. Zdajemy sobie sprawę z ogromnych zagrożeń naszej planety i naszego zdrowia. Niebezpieczeństwo to w dużej mierze wynika z ludzkiej bezmyślności, niewiedzy i nieumiejętności przewidywania skutków. Spośród wielu form działalności na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego najważniejsza staje się szeroko pojęta edukacja ekologiczna, która pozwoli nam w życiu codziennym dokonywać rozsądnych wyborów.

Systematycznie rośnie konsumpcja, rosną też góry śmieci i óżnych odpadów, a wraz z tym zagrożenie dla środowiska. Dlatego też coraz iczniejsze głosy nawołujące do powściągliwości w konsumpcji są ze wszechmiar konieczne i pożyteczne. Ponadto nieznajomość właściwych sposobów pozbywania się śmieci wymusza konieczność propagowania wiedzy na ten temat. Celem apelu, który odbył się 29 października było rozbudzenie wśród uczniów osobistej odpowiedzialności za wytwarzanie odpadów i kształtowanie nawyków proekologicznych zachowań zarówno w domu jak i poza nim. Apel ten był częścią całorocznego programu „Żyj zdrowo” i miał formę turnieju klasowego. Wszystkie klasy wykonały prezentację z twórczym wykorzystaniem odpadów na wcześniej wylosowany temat i wzięły udział w przygotowanych konkurencjach.

Zwycięzcami zostali
W klasach I-III
Klasa III a
W klasach IV-VI