Start arrow Aktualno¶ci arrow Z ostatnich dni arrow Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy
24.10.2017.

Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy PDF Drukuj Email
16.06.2011.

REALIZACJA  PROJEKTU  UNIJNEGO „PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY” W NASZEJ SZKOLE

W roku szkolnym 2010/2011 klasa IB uczestniczyła w projekcie  edukacyjnym „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”  finansowanym ze środków unijnych.  Realizacja projektu odbywała się zarówno podczas lekcji, jak i zajęć dodatkowych zatytułowanych: „Z uśmiechem przez świat”. Podejmowane działania edukacyjne miały na celu wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci, w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Zajęcia pozalekcyjne koncentrowały się wokół  następujących bloków tematycznych:

1.     Zaproszenie do podróży.

2.     Przez śniegi i lody.

3.     Tajemnice naszej planety.

4.     Zagadki kosmosu.

5.     Wiosenne wycieczki.

Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat różnorodnych środowisk naturalnych   i zjawisk przyrodniczych. Zdobyły także wiele cennych doświadczeń społecznych. Realizacja projektu umożliwiła uczniom podejmowanie działań we wszystkich rodzajach aktywności i wpłynęła na rozwój kompetencji kluczowych, a w szczególności: językowej, matematyczno – przyrodniczej, artystycznej, ruchowej, komunikacyjno – informacyjnej i społecznej. Udział w projekcie stworzył możliwość pełniejszej indywidualizacji pracy z dziećmi poprzez wzmacnianie zdiagnozowanych „mocnych” i „słabych” stron. Poszczególni uczestnicy mieli okazję ujawnić swoje talenty i wykazać się swą wiedzą. Różnorodne formy aktywności ruchowej, plastycznej, muzycznej, teatralnej i technicznej wykorzystywane podczas zajęć przyczyniły się do pobudzenia kreatywności uczniów i ciekawości poznawczej. Dzieci współpracując i bawiąc się ze sobą mocniej zacieśniły łączące ich więzy. Ciekawe pomoce dydaktyczne przekazane szkole  sprawiły, że nauka stała się dla uczniów przyjemną zabawą. Dnia 8.06.11r. odbyła się prezentacja efektów pracy uczniów biorących udział     w projekcie. Dzieci przedstawiły inscenizacje, wiersze i piosenki. Występ pod hasłem: „Tym, których kochamy” dedykowany był rodzicom i bliskim. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i palcynki – myszki. Nie zabrakło również upominków dla rodziców wykonanych przez dzieci oraz słodkiego poczęstunku. Po zakończeniu części oficjalnej był czas na rodzinną zabawę pomocami, które wykorzystywano w projekcie. Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych. Dziękujemy wszystkim gościom za liczne przybycie.

Monika Bajak

Zmieniony ( 16.06.2011. )

24 PaĽdziernika 2017
Imieniny obchodz±: