14.11.2018.

Konto? Zarejestruj się!
Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę
13.11.2018.

Dzieci z oddziału przedszkolnego aktywnie wpisały się w obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Już we wrześniu uroczyście obchodziły Dzień Przedszkolaka, który w tym roku przybrał patriotyczny charakter. Swoimi wierszami, piosenkami i tańcem najmłodsi wpisali się w obchody Roku Niepodległości. Szczególnie widowiskowe było wypuszczenie balonów w kolorach naszych barw narodowych.

Ponadto dzieci wykonały pamiątkowy witraż, na którym widnieje nasza
Biało-Czerwona oraz napis 11.11.1918 - 11.11.2018. Z wielkim zaangażowaniem malowały kolorowe szybki tego "okienka" oraz chętnie ozdobiły go liśćmi, osobiście przyniesionymi z naszego parku.

Przedszkolaki godnie uczciły Święto Odzyskania Niepodległości, zakładając na uroczysty apel szkolny stroje biało-czerwone.

Åšwiętowanie przez dzieci z zerówki Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Zmieniony ( 14.11.2018. )

Lekcja historii w klasach pierwszych.
13.11.2018.

Dnia 09 listopada w klasach pierwszych w związku ze zbliżającym się Świętem 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyły się lekcje historii. Najmłodsi uczniowie zdobywali w przystępny sposób wiadomości na temat historii naszej ojczyzny dotyczącej czasów zaborów, walki o niepodległość i odzyskaniu wolności po 123 latach niewoli. Starsi uczniowie w pięknych ludowych strojach przyszli z wizytą do pierwszaków z odczytem dotyczącym tych trudnych czasów dla każdego Polaka. Przybliżone zostało pierwszakom pojęcie ,,Patriota”, a sami pracowali nad tym – ,,Jak obecnie w czasach pokoju każdy mały Polak może być małym patriotą?” Uczyli się śpiewać hymn narodowy zachowując przy tym odpowiednią postawę.

Wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali zeszyty z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudckiego i ołówki z wydrukiem ,,Niepodległość”. W otrzymanych zeszytach rysowali i kolorowali symbole narodowe. Na zakończenie zajęć najmłodsi uczniowie otrzymali baloniki w barwach biało- czerwonych i chorągiewki. Pierwszaki w czasie lekcji historii wykazali zaciekawienie, powagę i chęć prezentowania postawy małego patrioty.

Lekcja historii w klasach pierwszych

Zmieniony ( 14.11.2018. )

"Wielcy Polacy na 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości"
13.11.2018.

"Wielcy Polacy na 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości" to tytuł szkolnego konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji 100. rocznicy Niepodległości Ojczyzny. Organizatorem konkursu była świetlica szkolna i biblioteka. Wpłynęło 25 prac z klas I-VIII. W skład jury wchodziły panie: p. Z. Dul, p. B. Lewicka, p. M. Ozimek, p. G. Samek, p. I. Sieradzka i p. J. Sztyber. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII.

W klasach młodszych:

I miejsce - Dawid Wojtak klasa IIa

II miejsce - Ludian Karolina klasa III

III miejsce - Sandra Klusek klasa Ia

wyróżnienia: Joanna Wór klasa IIa, Maja Cagara klasa Ia, Julia Madej klasa Ia, Lena Solarz klasa IIa

W klasach starszych:

I miejsce - Małgorzata Ludian klasa VIIb

II miejsce - Kamila Sowa klasa VIIIb

III miejsce - Anna Wójtowicz klasa VIa, Kalina Mazepa IVa

wyróżnienia: Anna Wiewiórski klasa IVb, Karolina Kluk klasa Vb, Jakub Mścisz klasa IVb, Zuzanna Cagara klasa Va

Uczestnicy konkursu odebrali nagrody na uroczystym apelu w dniu 9.11.2018r. Wszystkim uczestnikom dziękują za udział, a zwycięzcom gratulują sukcesów - organizatorzy konkursu.

Wielcy Polacy - konkurs plastyczny

Zmieniony ( 14.11.2018. )

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 282